פרסום ראשון: האסיר משה קצב שלח מכתב אישי לנשיא בית המשפט העליון וטען "אני חף מפשע"

בפנייה אישית וחריגה ביותר לאשר גרוניס טען נשיא המדינה לשעבר כי הרשעתו היא "אות קלון למערכת המשפט הישראלית" ופירט שורה ארוכה של "עיוותי דין" שלדבריו נעשו לו. גורמים מעריכים שכתיבת המכתב נערכה על רקע הבנתו של קצב כי אזלו האמצעים שבידו להביא לשינוי בעונש שנגזר עליו

קורבן ל"עיוותי דין"? הנשיא לשעבר משה קצב שלח היום (חמישי) מכתב אישי לנשיא בית המשפט העליון, אשר גרוניס, בו טען כי מערכת המשפט "שלחה אדם חף מפשע לכלא". זאת, בתגובה להרשעתו המדוברת של קצב בפרשת עבירות המין שנקשרה בשמו, ואשר בגינה נגזרו עליו שבע שנות מאסר.

 

במכתב מפורט וארוך פירט קצב את "עיוותי הדין" שלדבריו נגרמו לו בהכרעת הדין, לרבות דחיית בקשותיו לערעור ולמשפט חוזר. קצב כאמור המשיך לטעון במכתבו כי הוא חף מפשע ואף קבע כי הרשעתו היא "אות קלון למערכת המשפט".


ראוי לציין כי מדובר בפנייה חריגה מאוד ונדירה במערכת המשפט בישראל, וקצב אף טרח להביא אותה באמצעות שליח עד ללשכתו של גרוניס. לדעת גורמים הוא נהג כן משום שהבין שמבחינה משפטית אזלו האמצעים שבידו לערער על הכרעת הדין, ועל כן הוא מנסה לשכנע את גרוניס לפעול למענו. בפועל, כך מעריכים הגורמים, קטנים הסיכויים שגרוניס יעשה כן.


קצב הורשע בדצמבר 2010 בביצוע עבירות מין חמורות בנשים שתחת מרותו. בין היתר הוא הורשע בעבירות אינוס, מעשים מגונים כולל תוך שימוש בכוח, בהטרדה מינית ובשיבוש מהלכי משפט. ההרשעה בוססה על "הכרעת מהימנות חדה וברורה", וגם סתירות ואי-דיוקים שנמצאו בדברי המתלוננת היו "בשוליים של ליבת הגרסה".

 

בית המשפט, מזכירה הפרקליטות, הוסיף גם "הכרעת מהימנות שלילית ביותר ביחס למבקש, שהכחיש באופן מוחלט וגורף כל מגע מיני עם המתלוננת, ואף את נוכחותו באותם מקומות בהם יוחס לו ביצועם של המעשים".