איריס יפרח: "הלב שלנו קרוע, הלב שלנו שבור", חדשות10

יומן של המשפחות: אלפים מגיעים לבתים לחזק ולעודד

על רקע ההמונים שממשיכים להגיע ליישובים באים מתגוררות משפחות החטופים, הודעת וואטסאפ שהתקבלה בדבר מותם עוררה זעם רב. אמו של איל יפרח יצא אל מחוץ לבית וביקשה להמשיך ולהתפלל לשלום הנערים. "תמשיכו לקרוע שערי שמים", אמרה

(6:05 דקות)

כמעט חמישה ימים חלפו מאז שאיל יפרח נחטף, והיום בפעם הראשונה מאז התבשרו על החטיפה, יצאו בני המשפחה אל מחוץ לבית והתייחסו לאירועים.

 

אמו של איל, איריס יפרח, פנתה אל בנה ישירות בתקווה שישמע. "אילי שלנו, אנחנו אוהבים אותך, עם ישראל מתפלל עליך, תראה איזה יופי של עם", אמרה האם בפתח הבית וביקשה ממנו "לחבק חזק חזק את גיל-עד ואת נפתלי".

 

"אתה חזק בשבילם ואתה חזק בשביל כולנו. הלב שלנו קרוע, הלב שלנו שבור", אמרה איריס יפרח. "עם זאת הלב מאמין. אנחנו רוצים לחבק אותך בשתי ידינו, לחבק אותך חזק חזק", הוסיפה בדבריה לבנה וביקשה מכולם להמשיך ולהתפלל. "תמשיכו לקרוע שערי שמים", אמרה.

 

אבל עם הדברים שאמרה אמו של איל מחוץ לביתם והדברים שאמרו הורי גיל-עד ונפתלי אתמול ושלשום, כאילו לא די בכאבם, הרי שהיום הם נאלצו לקרוא בהודעת וואטסאפ על מותם של הנערים.

 

הידיעה ציינה כי "בצער רב התקבלה הידיעה המרה מפי כתבים, כשעדיין חל צו איסור פרסום חלקי, על מותם של שלושת החטופים בידי שני מחבלים". בהמשך ההודעה נכתב כי "אתמול בלילה בפשיטות שערך צה"ל לתוך בתי הערבים בחברון, נתפסו שני המחבלים שרצחו ומבחינת צה"ל הפרשיה כמעט שהגיעה לסיומה". את ההודעה חתמה השורה האומרת כי "רק מנסים כרגע למצוא את גופות הנערים".

 

בסביבת ביתם של משפחת שאער שבטלמון קיבלו את הודעת הוואטסאפ שכונתה ביישוב כמרושעת. יושב ראש האופוזיציה, חבר הכנסת יצחק הרצוג כינה את ההודעה "פעולה מתוחכמת מאוד של ארגון טרור שהחליט להפעיל לוחמה פסיכולוגית אינטנסיבית או שמדובר באנשים מופרעים שהוציאה אותה בחוסר אחריות".  

 

הרצוג לא היה היחיד שהגיע לעודד ולתמוך במשפחות. לאורך כל היום מילאו את בתי המשפחות שכנים, חברים, חברי כנסת ושרים שהגיעו לחזק בשעות הקשות בהן נתונות המשפחות. השלטים בפתח הבתים מבקשים שיחזרו ומייחלים לשובם ולמשפחות נשאר בינתיים רק לקוות ולהודות.