,

גרמניה: ברודצקי יועבר אלינו תוך ימים ספורים

משרד המשפטים בברלין הודיע כי ממשלת גרמניה תקבל לידיה תוך ימים ספורים את האזרח אורי ברודצקי שנעצר בפולין בחשד שסייע לאחד ממחסליו של מחמוד אל-מבחוח להשיג דרכון גרמני. גם פולין הודיעה כי תבקש מבית המשפט להסגיר את הישראלי לגרמניה

פרשת חיסול אל-מבחוח ממשיכה להסתעף. דובר משרד המשפטים הגרמני, טורסטן באוור, הודיע כי ממשלת גרמניה תקבל לידיה תוך ימים ספורים את האזרח אורי ברודצקי שנעצר בפולין בחשד שסייע לאחד ממחסליו של מחמוד אל-מבחוח להשיג דרכון גרמני.

 

לדברי באוור, מעצרו של הישראלי לכאורה נעשה בבקשה גרמנית ולאחר מעקב ממושך מצד המודיעין של ארצו. "השלטונות בברלין יביאו את האיש העצור למשפט כאשר הוא יועבר לידיהן מפולין", הוא הוסיף.

 

מוקדם יותר, הודיעה התביעה בפולין כי בכוונתה להסגיר לידי גרמניה את הישראלי אורי ברודצקי שנעצר בחשד למעורבות בחיסול בכיר החמאס. ב"קול ישראל" דווח כי דוברת הפרקליטות אמרה לסוכנות ידיעות פולנית כי משרד התובע יבקש מבית המשפט בוורשה להורות על העברתו לגרמניה.

ביום שבת דיווח העיתון הגרמני "דר שפיגל" כי משטרת פולין עצרה אזרח ישראלי בשם אורי ברודצקי בחשד שסייע לאחד ממחסליו של אל-מבחוח להשיג דרכון גרמני מזויף. החשד הוא שברודצקי סייע מבחינה לוגיסטית לחוליית החיסול להשיג את הדרכון הגרמני.

 

לפי הדיווח, שגרירות ישראל בפולין התערבה לטובתו של ברודצקי וביקשה מהרשויות בפולין לא להסגיר אותו לגרמניה, והרשויות שם עדיין שוקלות מה להחליט. משרד החוץ בארץ מסר: "מוכר לנו מקרה של אזרח ישראל העצור בפולין. הוא מקבל טיפול קונסולרי ככל אזרח ישראלי אחר". הישראלי הובא בפני שופט ב-6 ביוני ומעצרו הוארך לתקופה של עד 40 יום.

 

לאחר הפרסום הודיעו הרשויות בדובאי כי לא יבקשו את הסגרתו של הישראלי. העיתון "The National", היוצא לאור באיחוד האמירויות, דיווח כי מפקד משטרת דובאי, דאחי חלפאן, אמר כי החשוד ביצע פשע בגרמניה ולכן זה טבעי שתוגש נגדו שם תביעה. לדבריו, "מה שחשוב לנו זה שיקבל את עונשו ולא משנה על ידי איזו מדינה".

 

"העובדה כי החוקרים הגרמנים יכלו לפתוח חקירה משלהם מראה באופן ברור את חוזק המידע שהועבר על ידינו וכי התמונות ושאר המידע שנאסף מדויק", הוסיף חלפאן. "הפעילות המשותפת של חברים שונים באינטרפול הביאה להתפתחות בחקירה. נמשיך לשתף פעולה עם הרשויות הרלוונטיות במקרה זה".