,

חשיפה: בכירי הציבור החרדי הביעו תמיכה באליאור חן

שורה של רבנים חשובים, ובהם מנהיג הציבור הליטאי הרב יוסף שלום אלישיב, חתמו על מכתב הקורא לפעול למען חן. מדובר במהפך בגישתם של מנהיגי הציבור החרדי, שעד כה הסתייגו מכל קשר עם מי שמכונה "הרב המתעלל". מקורב לאחד מחשובי הרבנים שחתמו על המסמך: מדובר בקריאה לסייע לחן ולמשפחתו מבחינה כלכלית, בלי קשר להאשמות המיוחסות לו

(27 שניות)

מהפך דרמטי לאחר תקופה ארוכה של התנערות: בכירי הציבור החרדי מביעים הערב (חמישי) תמיכה במכונה 'רב' אליאור חן, החשוד בהתעללות בילדים.

שורה של רבנים חשובים, ובהם מנהיג הציבור הליטאי הרב יוסף שלום אלישיב, חתמו על מכתב הקורא לפעול למען חן, שנאשם בהתעללות בילדים במסגרת כת אותה הנהיג.

כאמור, עד כה הקפיד הציבור החרדי להתנער מחן, הדגיש כי אינו רב והסתייג נחרצות מכל קשר איתו. עם זאת הדגיש מקורב לאחד מחשובי הרבנים שחתמו על המכתב כי מדובר בתמיכה כלכלית במשפחתו של אליאור חן, בלי קשר להאשמות נגדו.

פעילים למען אליאור חן עסקו בתקופה האחרונה בפעילות אינטסיטבית לגיוס תמיכה ציבורית למענו, בדומה לדמויות אחרות שנקלעו לתסבוכת עם שלטונות החוק הישראלים, כמו האם המרעיבה והאב המטלטל.

לפני כחודש נפתח שלב ההוכחות במשפטו של אליאור חן בבית המשפט המחוזי בירושלים. חן מואשם בהתעללות בשמונה אחים, והעדה הראשונה שזומנה למסור עדות היתה אמם של השמונה. בצאתה מאולם בית המשפט אמרה האם: "עדותי היא בשביל הילדים שלי. אני לא מפחדת יותר מחן".

כתב האישום שהוגש נגד חן בחודש נובמבר אשתקד ייחס לו שמונה סעיפי אישום המגוללים מקרי התעללות שביצע, והורה לבצע, הנאשם בילדי המשפחה באמצעות חסידיו. בין היתר הואשם חן בעבירות רבות של התעללות בקטין או בחסר ישע, תקיפת קטין הגורמת חבלה חמורה ותקיפת קטין הגורמת חבלה של ממש.

בכתב האישום תואר מקרה התעללות קשה בקטין במהלכו כפתו הנאשם וחסידיו את אחד הילדים באמצעות חבל, הכניסו לפיו כיפה וחסמו אותו באמצעות דבק נייר. בסמוך לכך לאחר מכן, הכניסו את א' לתוך מזוודה שאורכה כחצי מטר, סגרו את א' בתוכה למשך יותר מיממה ומנעו ממנו מזון ושתייה.

מקרה אחר בכתב האישום תיאר כיצד הכריחו הנאשם וחבר חסידיו את אחד הילדים להאכיל את אחיו הקטן בצואה. משסירב, הכו אותו חברי הקבוצה ואיימו עליו שאם לא יאכיל את אחיו הם יאכילו אותו בצואה.