,

נתניהו: אריאל תהיה חלק בלתי נפרד מישראל בכל הסכם עתידי

במהלך טקס נטיעות לכבוד ט"ו בשבט באריאל, הבטיח ראש הממשלה להמשיך לבנות ולפתח בשומרון • "כאן זה הלב של ארצנו, כאן היו אבותנו, כאן נישאר ונבנה", הבהיר נתניהו

(1:48 דק')

ראש הממשלה, בנימין נתניהו הגיע היום (שישי) לטקס נטיעות באריאל לכבוד ט"ו בשבט והתחייב כי העיר תשאר בשליטת ישראל במסגרת כל הסכם שיחתם עם הפלסטינים בעתיד.

"שלושה יסודות אנו נוטעים כאן, התעצמות, התיישבות ותרבות", אמר נתניהו. "התעצמות כי כל מי שמבין בגיאוגרפיה של ארץ ישראל יודע כמה חשובה אריאל. התיישבות כי כאן זה הלב של ארצנו, כאן היו אבותנו, כאן נישאר ונבנה. תרבות כי אנו נבנה לצד המרכז האוניברסיטאי באריאל גם מרכז תרבותי שישלים אותו".

נתניהו שב והבהיר כי פניה של ישראל לשלום. "אנו רוצים להעמיק את השלום והדו קיום עם שכננו. אבל זה לא יעצור אותנו מלהמשיך את החיים כאן, להמשיך לטעת ולבנות. בירת השומרון אריאל תהיה חלק אינטגרלי ובלתי נפרד מארץ ישראל וממדינת ישראל בכל הסדר שלום עתידי. אנחנו מתכוונים לעזור לה להתפתח".

בתחילת השבוע הגיע נתניהו לגוש עציון כדי לנטוע עץ. "המסר שיוצא מכאן הוא ברור - אנחנו כאן, נישאר כאן. אנחנו נוטעים ובונים, זה חלק בלתי נפרד של מדינת ישראל לנצח", אמר נתניהו.

"שלום עכשיו" הגיבו אז על דבריו של ראש הממשלה, ואמרו "נתניהו וממשלתו ממשיכים לנטוע ייאוש בוושינגטון, ברמאללה ובישראל. הממשלה זורעת את זרעי האינתיפאדה הבאה".