,

מאחורי הכלוב: משפטו של מובארק ייפתח מחר בנוכחותו

הנשיא המצרי המודח יובא לאקדמיה לשוטרים בקהיר וכפי שמקובל במשפט המצרי ייאלץ לשבת יחד עם בניו בכלוב הנאשמים. התביעה מבקשת גזר דין מוות באשמת הרג אזרחים במהלך מהומות פברואר בנוסף לאישומי שחיתות נוספים

(01:10 דקות)

משפטו של נשיא מצרים המודח, חוסני מובארק, צפוי להיפתח מחר בקהיר. על אף סימני השאלה סביב מצבו הבריאותי, מובארק עצמו צפוי מחר להופיע במשפט, כמקובל במשפט המצרי - מאחורי כלוב.

 

עוד דיווחים בפייסבוק של חדשות 10 »

 

יחד עם מובארק, צפויים לשבת בכלוב הנאשמים גם שני בניו, עלא וג'מאל, ונשותיהם יהיו בקהל. בשלב זה עדיין לא ברור האם ייאלץ מובארק לעטות על עצמו את בגדי העציר הלבנים.

 

המשפט צפוי להיות לאבטחה כבדה ועיתונאים רבים יסקרו את האירוע. בנוסף, לאלו שלא יורשו להיכנס לדיונים תהיה האפשרות לצפות במשפט בסיקור ישיר שיועבר הישר מהאולם.

התביעה במשפט מבקשת גזר דין מוות באשמת הרג אזרחים בתקופת המהומות נגד המשטר שאירעו בפברואר השנה והביאו בסופן לנפילתו. בנוסף, יעמדו נגד מובארק ובניו סעיפי שחיתות רבים.

 

המשפט מהווה "שסתום לחץ" ואמור להרגיע את העם המצרי שטוען לאחרונה כי המועצה הצבאית השולטת במדינה יוצרת סחבת בתיק.

 

הדיונים בעניינו של מובארק הועברו לפני כשבוע מאולם הכנסים המרכזי בקהיר לאקדמיה לשוטרים בפאתי העיר מטעמי ביטחון. גורמים במערכת המשפטית במצרים טענו כי הסיבה לכך היא רגישותה הגבוהה של הסוגייה. במקום ניתן לאכלס כ-600 איש.