,

גבר בן 66 נפטר מסיבוכים הקשורים בשפעת החזירים

האיש מת הלילה בבית החולים "שיבא" בתל השומר ועל פי הודעת משרד הבריאות הוא סבל גם ממחלות רקע נוספות. זה החולה ה-45 שמת מהמחלה והחמישי מתחילת השבוע

(2:59 דקות)

גבר בן 66 נפטר הלילה (חמישי) בבית החולים "שיבא" בתל השומר, לאחר שנדבק בשפעת החזירים. האיש סבל גם ממחלות רקע אך במשרד הבריאות החליטו למנות אותו כחולה ה-45 שמת מהמחלה.

שפעת החזירים - סיקור מיוחד

מתחילת השבוע נפטרו חמישה אנשים מתסביכים הקשורים בנגיף שפעת החזירים.

אמש נפטרה בבית החולים "מאיר" בכפר סבא צעירה בת 19 שסבלה ממחלות קשות נוספות ונדבקה בנגיף.

שלשום דיווח משרד הבריאות על מותו של גבר בן 31 ללא מחלות רקע, שלא הוגדר כשייך לקבוצת סיכון בריאותית, נפטר בבית החולים בילינסון בפתח תקווה. בהודעה שפרסם דובר המשרד נמסר כי האיש אושפז תקופה ממושכת במחלקה לטיפול נמרץ כתוצאה מהמחלה, והיה מחובר למכשירי הנשמה.

בתחילת השבוע נפטר קשיש בן 75 שקיבל חיסון נגד שפעת החזירים חמישה ימים לפני כן. מבדיקה ראשונית של משרד הבריאות עלה כי מדובר בצירוף מקרים, וכי מקבלי החיסון בשלב זה סובלים ממחלות רקע קשות. עוד נמסר, כי החיסון עומד בכל הקריטריונים של בטיחות ויעילות.

אישה בת 57 שנדבקה בנגיף נפטרה ביום שבת בבית החולים מאיר בכפר סבא. היא סבלה ממחלות קשות נוספות.

עם זאת, יש גם בשורות חיוביות בתחום. משרד הבריאות דיווח אתמול על טיפול ניסיוני בתרופה חדשה נגד השפעת. התרופה, "פרמיויר", הצליחה להציל את חייו של בן 30 שאושפז במצב קשה בבית החולים ,רמב"ם" בחיפה. במשרד הדגישו כי התרופה ניתנת באישור פרסונלי בלבד, במקרי חירום ובאישור משרד הבריאות ובמקרים בהם כל טיפול חלופי כשל.