,

אולמרט: לא ידעתי שטלנסקי שילם חוב של עמותה שתמכה בי

בבית המשפט המחוזי בירושלים החלה החקירה הנגדית במשפטו של ראש הממשלה לשעבר. אולמרט יצא נגד התובע שהקריא אמירות של אורי מסר במשטרה, לפיהן הוא מעולם לא הסתיר בפניו את זהותו של התורם לעמותה שהריצה אותו לראשות עיריית ירושלים ב-1998

  • פורסם ב:
  • 04/07/2011 14:59
  • |
  • עודכן ב:
  • 04/07/2011 14:59
  • |
  • כתבים:
  • ברוך קרא

(2:48 דקות)

שלב החקירה הנגדית נפתח היום (שני) במשפטו של ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט. בבית המשפט המחוזי בירושלים עומת אולמרט עם הטענה שלא ידע שמוריס טלנסקי היה התורם שהעביר 300 אלף דולר לכיסוי גרעון חובות העמותה שהריצה אותו לראשות עיריית ירושלים ב-1998. לפי דיווח ב"הארץ", אולמרט טען שמסר אמר לו שהסכום ניתן מ"לקוח שלו".

 

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של חדשות 10 »

 

"אני שאלתי אותו והוא לא השיב לי על כך, חשבתי שיש לו את הסיבות שלו", אמר אולמרט. קורב הקריא לאולמרט את דבריו של מסר במשטרה, לפיהם הוא מעולם לא הסתיר את זהותו של התורם. קורב גם ציין שסנגוריו של אולמרט לא עימתו את מסר עם האמירות האלו במהלך עדותו בבית המשפט. 
 

ראש הממשלה לשעבר תקף את התביעה וטען כי קורב עצמו ביקש להכריז על מסר כעד עוין, מאחר שלטענת התובע שיקר בבית המשפט. "קודם כל זכורים לי דבריו של התובע שמר מסר שיקר במשטרה, שיקר בחקירתו הראשית. אז צריך לציין את העובדה שהוא הואשם על ידי התובע", אמר אולמרט. "אתה צודק", השיב קורב, "אמרתי שעשה זאת לטובתך ושיש לו עוד הרבה למסור בעניין הזה. השאלה היא שהוא לא אמר שום דבר שפגע בך שהוא לא נכון".

אולמרט רמז על כך שמסר ביקש להסתיר את מקור הכספים משום שהוא לקח אותם מחשבון נאמנות שהוא החזיק בעבור טלנסקי לאחר שסייע במכירת דירה שלו בירושלים. ראש הממשלה לשעבר אמר כי "מסר לא אדם שמשקר ובוודאי לא רוצה לפגוע בי אבל הוא במצוקה. הם הכניסו אותו למצוקה. אני לא בטוח שהוא רוצה שאני אדע איך שהוא השיג את הכספים האלו. למה הוא לא מתלהב לומר לי את זה, זה מובן מאליו".

אולמרט נמשיך לתקוף את התביעה. "השאלה הזו מעוותת בכוונה תחילה", אמר על אחת השאלות. "ראינו תרגילי חקירה של עדים, ראינו הכנות של עדים שמקומם לא יכירן בבית המשפט . יש תביעה ויש תביעה. התביעה הזו לא למדה כנראה דברים שתביעה במדינות אחרות למדה".

"מסר אמר שהוא יקים עמותה והוא יהיה אחראי לכל מה שקשור"

ביום שלישי הופסקה עדותו של אולמרט למספר דקות לאחר ששלושת השופטים עזבו את האולם בהפגנתיות. זאת בעקבות ויכוח קולני שפרץ בין פרקליטו של אולמרט, עורך הדין רועי בלכר, לבין  קורב. התובע התנגד לשאלה עליה נשאל ראש הממשלה על ידי ההגנה. בתגובה הטיח בו בלכר: "משוב שופטים הוא כבר נתן האיש הזה, עכשיו משוב עורכי דין? הוא חצוף".

 

במהלך הדיון הפנה ראש הממשלה לשעבר אצבע מאשימה כלפי פרקליט המדינה, משה לדור. לדברי אולמרט, לכתב האישום שהוגש נגדו הוספו שני סעיפים חדשים לאחר שהגיש תביעת לשון הרע נגד לדור. ראש הממשלה לשעבר אמר כי הוא אינו מאמין שהשימוע שערך לו פרקליט המדינה הוגן.

 

בדיון קודם הוא הכחיש נחרצות את הטיעון המופיע בכתב האישום נגדו, לפיו החזיק קופה סודית במשרדו של מסר. הצגת הדברים בכתב האישום היא "חלק ממאמץ שיטתי מעורר חמלה שנעשה כאן", טען אולמרט. על יחסיו עם מסר עצמו העיד אולמרט כי שותפו לשעבר היה מי שטיפל בכספים. "מסר אמר שהוא יקים עמותה והוא יהיה אחראי לכל מה שקשור", אמר אולמרט בבית המשפט, "היה ברור באופן חד משמעי בצורה הכי חדה שאני משוחרר מזה".