,

נשיא מצרים המודח נעצר בחשד להרג מפגינים וגניבת כספי ציבור

התובע במצרים הודיע כי מובארק המאושפז בבית החולים יעצר למשך 15 יום. יחד איתו נעצרו גם בניו גמאל ועלאא והועברו לכלא בקהיר. העיתון המצרי "אל אהראם" מדווח כי נגד הנשיא המודח נוסחה כבר טיוטת כתב אישום ובה אישומים בגין החזקת חשבונות סודיים והרג אזרחים. בין השאר מואשם מובארק בפגיעה בתקציב המדינה מאחר ומכר לישראל גז במחיר מופחת

(1:23 דקות)

התובע במצרים הורה הבוקר (רביעי) לעצור את נשיא מצרים המודח, חוסני מובארק, הנמצא באשפוז בבית החולים למשך 15 יום. כך מדווחת הטלוויזיה במצרים. גם בניו של הנשיא, גמאל ועלאא, הוכנסו למעצר.

 

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של חדשות 10 »

 

מוקדם יותר דיווח העיתון המצרי "אל אהראם" כי התביעה במצרים ניסחה כבר טיוטת כתב אישום נגד הנשיא ובה אישומים על הרג מפגינים בכיכר א-תחריר, ניהול חשבונות סודיים, גניבת כספי ציבור וסיוע לאיש העסקים חוסיין סלאם להשתלט על קרקעות מדינה. כמו כן מואשם מובארק בפגיעה בתקציב המדינה מאחר ומכר לישראל גז במחיר מופחת. 

 

לפי הדיווח, בודק עתה התובע הכללי במצרים עשרה חשבונות שהחזיק בנו של מובארק, עלאא, שמונה חשבונות של בנו גמאל ושישה חשבונות על שמה של אשתו סוזאן המנוהלים באחד הבנקים במדינה. על פי החשד, מוחזקים בחשבונות מיליוני לירות מצריות.

 

הבוקר במסגרת החקירה שהחלה אתמול נגד משפחתו של הנשיא בגין עבירות שחיתות נעצרו בניו של מובארק ל-15 יום. הבנים נלקחו הבוקר במטוס צבאי משארם א-שייח' לכלא טורה שבקהיר, שם ישהו לאחר שנעצרו בחשד לעבירות מעילה. אביהם טוען כי פרטי חשבונות הבנק שברשותים יוכיחו כי אין בסיס לחשדות על רווחים בלתי חוקיים.

 

אתמול, בזמן שהיה בחקירה, חש חוסני מובארק שלא בטוב והובהל לבית החולים. בטלוויזיה הממלכתית דווח כי מובארק אושפז לאחר שעבר "אירוע לב".

גורמים ביטחוניים במדינה טוענים כי מובארק הגיע תחת מעטה של אבטחה כבדה למתחם בית החולים בסיני, שם שוהה מאז שהתפטר מתפקידו בחודש בפרואר לאחר המחאה הנרחבת במדינה. לפי עדות של רופאים במקום, הוא יצא מהרכב המשוריין בו נסע בכוחות עצמו ונלקח לטיפול באגף הנשיאותי.

 

עשרות מפגינים התאספו מול בית החולים בו אושפז, בשארם א-שיח', קראו בגנות הנשיא המודח והניפו שלטים שעליהם נכתב "הנה הקצב". המפגינים התעמתו עם תומכי מובארק, ונבלמו על ידי האבטחה הכבדה.

 

(עודכן ב-09:22)