,

שפעת החזירים: אישה הרה מתה לאחר שלקתה בנגיף

בבית החולים "הדסה עין כרם" בירושלים מתה אישה שכרעה ללדת לאחר שלקתה בנגיף שפעת החזירים. מדובר בקורבן ה - 23 של המחלה. משרד הבריאות קבע כי לאחר הגעת החיסונים לארץ נשים בהריון תהיינה בין הראשונים לקבל אותו

(38 שניות)

בבית החולים הדסה "עין כרם" שבירושלים נקבע אתמול אחר הצהריים (ראשון) מותה של אישה בת 34, שמתה כתוצאה מסיבוכים של נגיף שפעת החזירים. האישה שהייתה בשבועות האחרונים של ההריון, הגיעה לבית החולים לאחר שגילו כי העובר בבטנה מת. כאשר ביקשו ליילד אותה הידרדר מצבה ולאחר מספר שעות נקבע מותה.

שפעת החזירים - כל הדיווחים>>

מדובר בקורבן ה - 23 בישראל מהמחלה והאישה הראשונה שמתה מהנגיף בזמן הריונה. רק ביום שישי האחרון מת מסיכובים של המחלה, גבר בן 49 בבית החולים כרמל שבחיפה, לאחר שנדבק בנגיף. במשרד הבריאות אומרים כי האיש סבל ממחלות רקע קשות ולמרות שאין ודאות כי השפעת היא הגורם למותו לא ניתן לשלול את הקשר.

הצוות לטיפול במחלות מידבקות של משרד הבריאות פרסם את סדרי הקדימויות של מתן החיסונים כנגד שפעת החזירים, הצפויים להגיע לישראל במהלך אוקטובר.

הקבוצות הראשונות שיקבלו את החיסון הם חולים בקבוצות סיכון עד גיל 65 ונשים בהריון בשליש השני והשלישי והסגל הרפואי המטפל בחולים במחלה.

משרד הבריאות זיהה בשבוע שעבר, נגיף של שפעת החזירים, שגילה סימני עמידות לתרופה "טמיפלו".

הנגיף בודד מדגימה שנלקחה מחולה שהשתייך לקבוצת סיכון, אך הבריא לחלוטין. ממשרד הבריאות נמסר כי נמשכות בדיקות המעבדה ובחינת הממצאים.

בעולם כבר בודדו נגיפים עמידים ל"טמיפלו" במספר מדינות, אך ניתן לטפל בהם בתרופה בשם "רלנזה". יש לציין כי טמיפלו היא לא תרופה שמיועדת באופן בלעדי לטיפול בשפעת החזירים - התרופה נועדה לטפל בכל מיני סוגי שפעת ולמעשה היא רק מקצרת את ימי המחלה.