,

הקורבן ה-20 של שפעת החזירים: גבר בן 50 מת מהנגיף

האיש סבל ממחלות רקע קשות ומת בבית החולים רמב"ם בחיפה. משרד הבריאות מעריך כי עד כה נדבקו בשפעת החזירים כבר 20 אלף בני אדם, מתוכם אובחנו מעבדתית 2,500

(23 שניות)

מקרה נוסף של מוות משפעת החזירים בישראל: גבר בן 50 שסבל ממחלות רקע קשות ונדבק בנגיף מת היום (שלישי) בבית החולים רמב"ם שבחיפה.

שפעת החזירים - כל הדיווחים והעדכונים >>

עם מותו של האיש עלה ל-20 מספר המתים מהנגיף במחלה, זאת, לאחר שאתמול מתה בבית החולים "איכילוב" בתל אביב קשישה בת 87 שסבלה ממחלות רקע. במשרד הבריאות מעריכים כי עד כה נדבקו בנגיף כבר 20 אלף בני אדם, מהם אובחנו מעבדתית 2,500.

לקראת פתיחת שנת הלימודים, קראו אתמול משרדי החינוך והבריאות לתלמידים, הורים ומורים שמפתחים סימנים כלשהם של שפעת החזירים שלא להגיע לבתי הספר.

שלשום ערכו שר החינוך גדעון סער וסגן שר הבריאות יעקב ליצמן הערכת מצב בעניין. מנתונים והערכות שהוצגו להם עולה כי אין מניעה לפתיחת שנת הלימודים זאת בעיקר בגלל שהנגיף מסוכן פחות לילדים ולבני נוער שעוברים את המחלה לרוב ללא סיבוכים. השניים שבו וקראו להורים ולמורים להקפיד על היגיינה אישית וציבורית.

"בחורף צפויה עלייה במספר החולים"

ביום חמישי העריך ד"ר רן בליצר, יועץ משרד הבריאות למגפת השפעת כי אכן "צפויה בסתיו ובחורף עלייה במספר החולים. לא יודעים אם כבר בספטמבר או בהמשך החורף. ההיערכות של משרד הבריאות היא לעלייה גם בשלב הזה - וגם בשלבים מאוחרים יותר".

הוא ציין כי משרד הבריאות נמצא בקשר הדוק עם משרד החינוך. "משרד הבריאות מוציא הנחיות מפורטות, ומשרד החינוך אוכף אותן".