,

שפעת החזירים: כמחצית מהחולים בישראל - מתחת לגיל 30

נתונים חדשים שפירסם משרד הבריאות שופכים אור נוסף על השפעת שמשגעת את העולם. עד כה לקו בנגיף 2,150 בני אדם, הוא שכיח יותר בקרב נשים מאשר בקרב גברים, ומי שאושפזו או מתו מהמחלה נמנו על קבוצת הסיכון

(2:04 דקות)

כמחצית מהחולים בשפעת החזירים בישראל הם מתחת לגיל 30, כך עולה מנתונים שפרסם היום (רביעי) משרד הבריאות - 5% מהחולים מעל גיל 50.

עד כה אובחנו כ-2,150 בני אדם שלקו בנגיף בישראל. עוד עולה מהנתונים שפורסמו, כי המחלה שכיחה יותר בקרב גברים מאשר בקרב נשים, ורוב האנשים שאושפזו או מתו נמנו על קבוצת הסיכון הגבוה.


שפעת החזירים - כל הדיווחים »

אמש נחשף בחדשות 10 דוח ההנחיות של משרד הבריאות, שהועבר למשרד החינוך, לקראת פתיחת שנת הלימודים בצילה של השפעת. הדוח כולל שורה של הנחיות מחמירות במיוחד. ביניהן הכנת "תכניות ללימוד מרחוק באמצעות האינטרנט והטלפון, במקרה שהשפעת תחריף ומשרד החינוך ייאלץ לסגור כיתות", נאמר במסמך.

"תיבחן האפשרות להגדיל את מרחק הישיבה של התלמידים האחד מהשני, גם אם המשמעות תהיה הוספת כיתות". במשרד הבריאות אומרים עוד, כי יש לדרוש ממורים ותלמידים שחלו לא להגיע לבית הספר, ולשוב אל הכיתות רק 24 שעות לאחר שהחום חולף.

בנושא ההיגיינה ממליץ משרד הבריאות לתלות פוסטרים המעודדים התנהגות נכונה, להקפיד על הניקיון בכיתות ובשירותים, וכן להימנע מלגעת באף, בפה ובעיניים בידיים לא שטופות. "אם חייבים לגעת, יש להקפיד לשטוף ידיים במים ובסבון לפני המגע ואחריו", נכתב בדוח.