,

תוגברה האבטחה סביב שגריר ישראל בקהיר

יממה לאחר שדווח כי חוליית טרור תכננה להתנקש בחיי שגריר ישראל במצרים, שלום כהן בשנת 2007, תוגברה האבטחה סביב השגריר. מהודאותיהם של חברי החוליה התברר כי אנשיה עסקו בתצפיות על ביתו של כהן על מנת להתנקש בחייו ולפוצץ את שגרירות ישראל בקהיר - אולם כל ניסיונותיהם נכשלו

(56 שניות)

האבטחה סביב שגריר ישראל בקהיר, שלום כהן תוגברה, כך מדווח הערב (ראשון) הפרשן לענייני ערבים של "חדשות 10", צבי יחזקאלי.

יחזקאלי מציין כי "השגריר בקהיר גם ככה נע רק בין ביתו לבין השגרירות. למרות זאת תוגברה האבטחה. לא לוקחים שום סיכון, יש הרבה התרעות על השגריר בנוסף לאיומי אל-קאעדה".

דברים אלו באים כאמור על רקע דיווח אמש של העיתון המצרי "אל מסרי אל יום" כי חוליית טרור במצרים תכננה להתנקש בחייו של השגריר בשנת 2007.

מהודאותיהם של חברי החוליה עלה כי אנשיה עסקו בתצפיות על ביתו של כהן על מנת להתנקש בחייו ולפוצץ את שגרירות ישראל בקהיר - אולם כל ניסיונותיהם נכשלו.

על פי הדיווח, שלושה מהחשודים סיפרו בחקירתם כי הצליחו לעקוב אחר תנועותיו של כהן במספר הזדמנויות וכן כי התכוונו לבצע את ההתנקשות על ידי מטען חבלה או במהלך עימות ישיר עימו. עוד נמסר כי המזימה נחלה כישלון בשל האבטחה סביב ביתו של כהן ושגרירות ישראל.

החשודים הודו גם כי עקבו אחר כמה אתרי נופש בדהב שבחצי האי סיני וכן כי קיימו קשר עם אנשי אל-קאעדה כדי לסכם פרטים על ביצוע המזימות.