,

משרד הבריאות: המים במודיעין וביבנה אינם ראויים לשתייה

ביישובים מודיעין, מכבים-רעות, שילת, כפר רות, כפר האורנים, מבוא חורון, יבנה ונוף איילון התגלה זימום במי השתייה. תושבי יישובים אלו מתבקשים להרתיח את מי השתייה והבישול, עד להודעה חדשה. מקור הזיהום אינו ידוע עדיין

בבדיקה שביצעו הערב (שישי) משרד הבריאות וחברת מקורות, נמצא זיהום חיידקי נרחב במי השתייה של מספר ערים וישובים.

מדובר ביישובים מודיעין, מכבים-רעות, שילת, כפר רות, כפר האורנים, שעלבים, מבוא חורון, יבנה, ונוף איילון. תושבי יישובים אלו מתבקשים להרתיח את מי השתייה והבישול, עד להודעה חדשה.

מקור הזיהום אינו ידוע עדיין. רופאת מחוז מרכז של משרד הבריאות, ד"ר עופרה חבקין, אמרה כי ראשי הערים והיישובים קיבלו גם הם הודעה, על מנת שיוכלו ליידע את ציבור שומרי השבת.

יצויין כי בדיקות פתע שערך המשרד להגנת הסביבה במפעלים ברחבי הארץ בשנת 2008 גילו חריגות גדולות מהתקן לפליטת מזהמים. מדוח שפרסם המשרד עולה כי 50% מתוך עשרות המפעלים והמתקנים שנבדקו נמצאו חורגים מהתקן, חלקם במאות ואף באלפי אחוזים.

החריגות המשמעותוית ביותר נמצאו במפעלים באיזור חיפה ובהם מפעל "תרו" לייצור תרופות בו חלק מפליטות המזהמים חרגו ביותר מ-15,000%. מהדוח עולה גם כי מרבית המפעלים נקטו בפעולות להפחתת פליטות ולעמידה בתקני הפליטה בעקבות גילוי הממצאים והליכי האכיפה המנהליים.