,

לראשונה: חולה במצב קשה משפעת החזירים בישראל

מקרה ראשון של סיבוך רפואי שנגרם מנגיף שפעת החזירים. צעירה אושפזה במצב קשה בבית החולים "איכילוב" בת"א לאחר שלקתה באופן קשה במחלה. מדובר בישראלית לשעבר המתגוררת בדרך קבע בשוודיה. עד כה אושפזו בישראל מאות חולים ודאיים בשפעת החזירים - כולם במצב קל

(26 שניות)

צעירה בשנות ה-20 לחייה, אושפזה היום (שני) במצב קשה לאחר שנדבקה בנגיף שפעת החזירים. עד כה אושפזו בישראל מאות חולים ודאיים בשפעת החזירים כולם במצב קל וזהו המקרה הראשון של סיבוך רפואי כתוצאה מהמחלה בארץ.

מדובר בישראלית לשעבר שמתגוררת בשבדיה, שהגיעה לביקור בארץ. היא אושפזה במחלקה לטיפול נמרץ בבית החולים איכילוב ומצבה כאמור - מוגדר קשה. בנוסף אליה אושפזה גם אימה שנדבקה גם היא בנגיף, אולם מצבה מוגדר קל.

לפני כחודש, עם תום ישיבה מיוחדת של ארגון הבריאות העולמי, הכריזה מנכ"לית הארגון, הד"ר מרגרט חאן על שפעת החזירים - מגיפה בינלאומית. רמת הכוננות הועלתה לרמה 6, שהיא הגבוהה ביותר.

מדובר בפעם הראשונה מזה למעלה מ-40 שנה בה הוכרזה מגיפת שפעת עולמית. עם זאת גרגורי הארטל, דובר ארגון הבריאות העולמי, הבהיר כי הדבר לא מעיד על חומרתה של המחלה, אלא על קצב ההתפשטות שלה. כזכור, התפרצות ראשונה של המחלה נרשמה במקסיקו, בסוף חודש אפריל.

הערכות בארה"ב: כמיליון אמריקנים נדבקו בשפעת החזירים

לפני כשבועיים העריכו גורמי בריאות בארה"ב כי כמיליון אמריקנים נדבקו בנגיף שפעת החזירים. הגורמים ציינו כי למעלה מ-6% מהאזורים המיושבים במדינה מוגדרים כנגועים במחלה.

"אנחנו יודעים שהמקרים שאותרו מהווים רק את קצה הקרחון", אמר ד"ר וויליאם שפנר, מומחה למחלות מידבקות. מניין הנדבקים שהוצג בפורום באטלנטה שעסק בחיסון למחלה, מבוסס על מודלים מתמטים וסקרים שערכו גורמים במערכת הבריאות. בארה"ב נמצאים חצי מכמות החולים העולמית במחלה ומספר המאושפזים בבתי חולים עקב הידבקות ממשיך לעלות.