,

חשש למקרה רביעי של שפעת החזירים בישראל

ילד בן 9 אושפז בבית החולים לילדים "דנה" שבתל אביב בחשד שחלה בשפעת החזירים, לאחר ששהה על אותה טיסה בה היה הגבר שמוקדם יותר פורסם כי נדבק בנגיף • נוסעי טיסת אל-על 026 שנחתה מניו-יורק לפני יומיים מתבקשים להיבדק אצל רופא אם הם מפתחים סימני שפעת

חשש למקרה רביעי של שפעת החזירים: ילד בן 9 אושפז הערב (שלישי) בבית החולים לילדים דנה שבאיכילוב בתל אביב, בשל חשש שלקה בשפעת החזירים.

נוסעי טיסת אל-על 026 שנחתה ב - 26.4 נקראים לבדיקה>>

הילד הגיע לישראל לפני כיומיים בטיסת אל-על מספר 026 מניו יורק שעליה היה גם שבה הגבר בן 49 שאובחן מוקדם יותר כחולה במחלה. הילד אושפז בבידוד עד לסיום הבדיקות. משרד הבריאות מבקש מנוסעים שהיו בטיסה ופיתחו מחלת חום הדומה לשפעת - ללכת ולהיבדק אצל רופא.

דגימות דם של הילד יישלחו למעבדות של אירגון הבריאות העולמי על מנת לגלות אם הילד חולה בשפעת החזירים.

בתוך כך, משרד הבריאות מבקש מכל מי שבא במגע עם שני הישראלים שנדבקו במחלה עם אלה שקיים חשש כי נדבקו בשפעת שלא להגיע הלילה לחגיגות יום העצמאות השונות ולמקומות הומי אדם.

בבית החולים "לניאדו" בנתניה אושפזה אחר הצהריים ילדה בת 5, אחייניתו של תומר וג'ים, החולה הראשון שאובחן שלקה במחלה. החשש הוא שהילדה נדבקה. מנכ"ל משרד הבריאות הוציא הנחיות לכל משרדי הממשלה, בהן הוא מבקש לשמור על הגיינה אישית ונשימתית. מי שסובל מחום גבוה או בעיה נשימתית, מתבקש לא להגיע לעבודה ולא להתקהל. מוקדם יותר הוציא משרד החוץ אזהרת מסע בה הוא ממליץ לנוסעים מישראל שלא להגיע למקסיקו בעקבות התפרצות שפעת החזירים.

מקרים נוספים מתגלים ברחבי העולם

ראש הממשלה בנימין נתניהו כינס דיון לבחינת ההיערכות להתפתחויות בנושא שפעת החזירים. בדיון הוחלט כי הטיפול בהיערכות יישאר בינתיים בידי משרד הבריאות ולא יועבר למשרד הביטחון. בכירי מערכת הבריאות מסרו לראש הממשלה סקירה עדכנית לגבי ההיערכות, תרחישים שונים ותחזיות לעתיד. מהתמונה שהוצגה עולה כי מחוץ לתחומי מקסיקו מדובר במחלה קלה יחסית ולא קטלנית לפחות לעת עתה.

וברחבי העולם ממשיכים להתגלות מקרי שפעת החזירים. בקוסטה ריקה דווח כי נתגלה מקרה ראשון של המחלה. בקליפורניה הכריז המושל ארנולד שוורצנגר על מצב חירום בעקבות המחלה. כ - 64 חולים נדבקו בארה"ב מהנגיף. הנשיא אובמה ביקש מקונגרס סכום של מיליארד וחצי דולר על מנת למנוע את המשך התפשטות המחלה.

מערכת הבריאות בניו יורק מדווחת על חשש כי מאות תלמידי בית ספר בעיר נדבקו בשפעת החזירים, וכי בדיקות נרחבות נערכות.