,

"אם לא ימונה שר בריאות ננקוט בצעדי מחאה חריפים"

בתום פגישתם של ראשי מערכת הבריאות וההסתדרות הרפואית בעקבות ההחלטה שלא למנות שר במשרד הבריאות, הוחלט כי הגורמים יבקשו לקיים פגישה דחופה עם ראש הממשלה • לטענתם, אם לא ימונה שר במשרה מלאה, הם יחלו בצעדי מחאה חריפים ואף יפנו לבג"ץ

(37 שניות)

ראשי מערכת הבריאות וההסתדרות הרפואית נפגשו היום (שישי) על רקע החלטתו עד כה של ראש הממשלה בנימין נתניהו שלא למנות שר בריאות אלא רק סגן שר. בישיבה הוחלט לבקש פגישה דחופה עם ראש הממשלה.

לדבריהם, אם לא ימונה שר בריאות במשרה מלאה ינקטו בצעדי מחאה חריפים כלשונם. הגורמים אף מתכוונים לעתור מחר לבג"ץ.

מוקדם יותר פורסם כי ראש הממשלה בנימין נתניהו דווקא מתכוון למנות שר במשרה מלאה למשרד הבריאות. זאת, בעקבות הביקורת הציבורית ולאחר דיונים פנימיים ושיחות שערך נתניהו עם כמה ממקורביו.

אחת האפשרויות שנבחנות היא למנות את יוסי פלד שמונה לשר בלי תיק, לתפקיד שר הבריאות. עד כה, לא נעשתה אליו פנייה רשמית בנושא אך נערכו כבר שיחות מקדימות בהם הביע פלד את הסכמתו לכהן בתפקיד.

מלשכתו של פלד נמסר כי "השר פלד הצטרף למערכת הפוליטית לפני כשלוש שנים מתוך כוונה למלא תפקיד ביצועי בממשלת ישראל ולתרום לשיפור איכות החיים של אזרחי ישראל. לפיכך, ברור שהשר פלד ישמח למלא כל תפקיד ביצועי שיטיל עליו נתניהו לרבות שר הבריאות".

"שירותי הרפואה במשבר חמור"

במסגרת ההסכם הקואליציוני שנחתם בין הליכוד למפלגת יהדות התורה, נקבע כי המפלגה תקבל לידיה את תפקיד סגן שר הבריאות מבלי שימונה שר במשרה מלאה למשרד. עם זאת, במפלגה נוצרו מחלוקת בנוגע לחבר הכנסת שיאייש את המשרה.

זמן קצר לפני השבעת הממשלה שנערכה השבוע שיגרה תנועת אומ"ץ מכתב לנתניהו בו היא הביעה בזאת את מחאתה על כך שנתניהו לא מצא לנכון לאייש את משרד הבריאות בשר במשרה מלאה.

"כידוע לך" ממשיכים אנשי אומ"ץ "שירותי הרפואה במדינה שרויים במשבר חמור ביותר ואולי לא במקרה אף אחד מהמועמדים להצטרפות לממשלה לא שש לקבל תיק זה לידיו. חובתך כראש הממשלה המיועד להיות קשוב לצרכיהם של אזרחי המדינה לרבות האוכלוסיות החלשות שהמשבר ברפואה פוגע בהן בתחומים שונים".

לסיכום כתבו אנשי העמותה לנתניהו: "אנו פונים אליך בבקשה לשקול ברגע האחרון את דעתך ולהטיל משרה זו ולו גם באורח זמני על אחד מהשרים ללא תיק ביצועי".