,

המשטרה נכנעה: דגל פלסטין יונף בלב תל אביב

שופטי בג"צ אמרו למשטרה כי התנאים שהציבה לקיום הפגנת פעילי השמאל נגד המבצע בעזה - אינם חוקיים. המשטרה נסוגה וההפגנה תתקיים מחר ב-18:30 בכיכר רבין. ח"כ מוחמד ברכה: "המשטרה נסוגה מהחלטה בלתי חוקית ואנטי דמוקרטית". המארגנים: "מקווים שהמשטרה תאפשר להפגנה להתנהל ולאנשים להביע את מחאתם"

פעילי השמאל ניצחו את המשטרה: בדיון שנערך הבוקר (שישי) בבג"צ, נסוגה המשטרה מכוונתה לאסור על קיום הפגנה נגד המבצע הצבאי בעזה, שאמורה להתקיים מחר בתל אביב. בעקבות ההחלטה יתכנסו מחר הפעילים בשעה 18:30 בכיכר רבין ויצעדו לעבר הסנימטק.

השופטים נזפו במשטרה על כך שהציבה "תנאים לא חוקיים" לקיום ההפגנה, בהם האיסור להניף דגלי פלסטין, והמשטרה נאלצה לחזור בה ולאשר את קיום ההפגנה. "כבר היו הפגנות בימים קשים", אמרה בדיון נשיאת בית המשפט העליון דורית בייניש. "הפגנות הן חלק מימים קשים, בימים שקטים לא צריך הפגנות".

"אנו שמחים שבית המשפט חסם את הניסיון של המשטרה להתערבות פוליטית בהפגנה", מסרו מארגני ההפגנה. "מלכתחילה מדובר היה בתנאי ביזארי, חסר הגיון ובלתי חוקי. טוב שהמשטרה ירדה מהעץ, ואנחנו מקווים שמחר היא לא תעלה על עץ אחר ותאפשר להפגנה להתנהל ולאנשים להביע את מחאתם".

גם חברי הכנסת הגיבו להחלטה. "זה הזמן להשמיע קול ברור וחד: לעצור את האש ולייצר רגיעה אמיתית שתכלול הפסקת אש, פתיחת המעברים, והסכם חילופי שבויים ואסירים", אמר ח"כ דב חנין (חד"ש).

חברו למפלגה, ח"כ מוחמד ברכה הוסיף: "המשטרה נסוגה מהחלטה בלתי חוקית ואנטי דמוקרטית. מה שיוצא מהפרסה שהפיקה המשטרה הוא הזמנה לגורמים קיצוניים כנגד כוחות השלום בתל אביב. אנו מזהירים מפני ניסיונות של מחרחרי מלחמות וגזענות לנסות להפריע למהלך הפגנת השלום".