,

תיעוד מחברון: מתנחל יורה ופוגע באב פלסטיני ובנו

סרט שהגיע לידי "בצלם" מראה מתנחל יורה בצעיר פלסטיני • בעקבות הירי הושלכו לעברו אבנים, הוא נפגע ונפל • אביו של הצעיר התנפל על המתנחל, ואז נורה גם הוא מטווח אפס • מצבם של הפלסטינים בינוני עד קשה • הפלסטינים מדווחים על לפחות 15 פצועים במהומות • הרשות הורתה לכוחות הביטחון של אבו מאזן: לא מגיבים לירי מתנחלים

(1:13 דק')

זמן קצר לאחר השלמת הפינוי מבית המריבה בחברון היום (חמישי), החלו התפרעויות חמורות של מתנחלים בכל אזור יהודה ושומרון. את עיקר זעמם מפנים המתנחלים כלפי הפלסטינים. בסרט שהגיע לידי "בצלם" נראה מתנחל יורה לעבר קהל - על רקע פינוי בית המריבה. אב, בנו ואדם נוסף נפצעו מהירי.

בתיעוד נראה המתנחל יורה ופוגע בצעיר פלסטיני. הקהל במקום השליך אבן על המתנחל, וזה נפגע ונפל. אביו של הצעיר שנפגע התנפל על היורה, ואז נורה בביטנו. השלושה, שמצבם מוגדר בינוני עד קשה, מטופלים בבית החולים בחברון.

המתנחלים גם הציתו בתים של ערבים - הפרעות הללו היו חלק ממה שהם כינו "תג מחיר" על פינוי בית המריבה בצהריים. בסך הכל עד כה מדווחים הפלסטינים על כ-15 פצועים בעימותים עם המתנחלים.

אבו מאזן: לא להגיב באש לירי המתנחלים

עם זאת, למרות הפרות הסדר החמורות של המתנחלים כוחות הביטחון של אבו מאזן קיבלו הוראה ברורה: לא להגיב לירי של פעילי הימין. יושב ראש הרשות הפלסטינית פועל באפיקים אחרים - והערב הוא פנה למועצת הביטחון של האו"ם בדרישה שיפעלו למניעת אלימות המתנחלים כלפי הפלסטינים בחברון.