,

רשת מלונות פתאל: נקלוט 300 מעובדי "משמר" המפוטרים

על רקע פנייתו הנרגשת של ראש הממשלה אל ליבם של המעסיקים ובעקבות סגירתה של חברת "משמר" הודיעה רשת מלונות פתאל כי תעסיק אצלה 300 מתוך 700 העובדים שחברת "משמר" פיטרה

רשת המלונות פתאל הודיעה היום (חמישי) על פתיחת תהליך קליטת 300 מעובדי "משמר", עקב מחסור חמור בידיים עובדות בענף המלונאות. כזכור, אתמול הודיעה חברת כח האדם "משמר" על פיטורי 700 עובדים בשל המשבר הכלכלי.

"משמר" שסיפקה במשך עשרות שנים שירותי ניקיון ואבטחה לבתי חולים, מוסדות חינוך ומפעלים נפגעה בין היתר מהמשבר הכלכלי.

הבוקר הורה שר הרווחה יצחק (בוז'י) הרצוג לאנשי המוסד לביטוח לאומי, לגבש תכנית במסגרתה יגובשו הקלות בתחום הזכאות לדמי אבטלה. המהלך מגיע בעקבות המשבר הכלכלי וגל הפיטורים שפקד את ישראל לאחרונה.

התוכנית צפויה להיות מוצגת בפני השר בשבוע הבא, והיא תכלול בתוכה התייחסות מיוחדת לעובדים בערי הפריפרייה ובעלי ההכנסה הנמוכה.

ובתוך כך, על רקע גלי הפיטורים בישראל ובעולם, קרא אתמול ראש הממשלה אהוד אולמרט, שנעל את ועידת ראש הממשלה שהתקיימה בירושלים למעסיקים שלא לפטר עובדים.

"אני ממליץ בפניכם, תחשבו על העובדים שלכם לא פחות משאתם חושבים על הנכסים הפיננסיים שלכם. אין בישראל נכס גדול יותר ורב עוצמה יותר מכוח היצירה של איש העסקים ושל העובד הישראלי. לפעמים הפיתוי גדול ברגע שהמצב לוחץ לוותר על חלק מהעובדים, אך הנזק לטווח הארוך לעסקים עלול להיות הרבה יותר גדול מאשר התועלת המיידית שצפויה לצמוח מהקטנת מספר העובדים והגידול באבטלה".