,

דיווח: המשא ומתן לשחרור גלעד שליט יתחדש בשבוע הבא

העיתון "אל-חיאת" מדווח, כי שליחו המיוחד של ראש הממשלה עופר דקל ייצא בשבוע הבא למצרים כדי לחדש את המגעים בין ישראל לחמאס • דקל ייפגש עם עומר סולימאן, שינסה לרכך את שני הצדדים ולהביא לפריצת דרך

עופר דקל, הממונה מטעם ראש הממשלה על המשא ומתן לשחרורו של החייל החטוף גלעד שליט, ייצא בשבוע הבא למצרים כדי לחדש את המגעים בין ישראל לחמאס – כך דיווח אתמול (שישי) העיתון "אל-חיאת" היוצא לאור בלונדון.

על פי הדיווח בעיתון, דקל ייפגש עם שר המודיעין המצרי, עומר סולימאן, שעומד בראש מאמצי התיווך המצריים, והשניים ידונו בהחייאת התהליך. כוונת המצרים היא לנסות ולרכך את עמדות שני הצדדים על מנת להביא לפריצת דרך במגעים ולהוציאם מהקיפאון בו הם נמצאים.

מקור מצרי בכיר ששוחח עם "אל-חיאת" הכחיש את הדיווחים לפיהם ישראל הודיעה לקהיר כי בכוונתה להפסיק את הרגיעה בדרום במחאה על הקיפאון במגעים, והוסיף כי "התנאי הבסיסי לפתיחת מעבר רפיח היא שחרור החייל השבוי גלעד שליט".

גם בחמאס חשים לאחרונה תסכול רב בגלל המבוי הסתום בו נמצא המשא ומתן סביב עסקת שליט, והארגון אף החל לאיים בחטיפת חיילים נוספים כדי להעלות את סוגיית שחרור האסירים הפלסטיניים לראש סדר היום בישראל.

השבוע דיווח העיתון "אל-קודס אל-ערבי", כי בגלל הייאוש של חמאס מהמצב הקיים, החלו ראשי הארגון לנקוט בפעולות של ממש על מנת להעביר את עניין התיווך בעסקה מידיה של מצרים למתווך חדש. על פי הדיווח, חמאס כבר קיים מגעים עם גורמים ערביים וזרים כדי לקדם את המהלך.

גורמים בחמאס סיפרו לעיתון, כי הארגון חש שהמצרים הם האחראיים לקיפאון במגעים ואף מאשימים את קהיר בכך שאינה נוהגת באופן נייטרלי ונוטה לטובת ישראל.