,

ארבע רעידות אדמה הורגשו בצפון הארץ; אין נפגעים

מקורם של רעשי האדמה בדרום לבנון - כך נמסר מהמכון הגיאופיזי. בכל המקרים לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. סדרת הרעידות שאירעו בפחות משעתיים הורגשה בנהריה, צפת וקריית שמונה

סדרה של ארבעה רעשי אדמה הורגשו אתמול (חמישי) בצפון הארץ. הרעידה הראשונה הורגשה בסביבות השעה 16:00 והייתה בעוצמה של 3.9 בסולם ריכטר. לאחר מכן, בשעה 18:30 הורגש רעש בעוצמה של 3.8 בסולם ריכטר, כעשר דקות אחר כך שוב רעדה האדמה הפעם הרעש היה בעוצמה של 4.2 והרעידה האחרונה בשעה 18:43 הייתה בעוצמה של 4.1 בסולם ריכטר.

עשרות דיווחים טלפוניים של אזרחים מודאגים התקבלו במוקדי כוחות ההצלה בעקבות הרעש - אולם לא ידוע על נפגעים או נזק.

מהמכון הססמולוגי נמסר כי מקורו של רעש האדמה היה בעיר צור שבלבנון - שם על פי הדיווחים רעדה האדמה במשך ארבע שניות.

בישיבת ועדת הכנסת לבדיקת המוכנות לרעידות אדמה שהתקיימה בחודש מרץ הזהיר מנהל אגף מבני ציבור בעיריית ירושלים, אהרון בן נון, כי "אם תתרחש היום רעידת אדמה חזקה בין השעות 8 ל-12 לפני הצהריים, נאבד דור שלם". בן נון סיפר כי עיריית ירושלים פיתחה מתקן להגנה על כיתות מפני רעידות אדמה אך המתקן נוסה רק בבית ספר אחד עד כה.

בתחילת השנה הזהיר גם ראש רשות החירום הלאומית, זאב צוק רם, ואמר כי "ישראל אינה מוכנה לרעידת אדמה בהקפים גדולים". בדיון שנערך שכנסת, אמר צוק רם כי "לא ברור מי מקבל החלטות ונותן הוראות. יש הרבה נגנים תזמורת שלמה ואין מנצח שעומד ושומע שהצליל יוצא כמו שצריך".

"בכאוס הגדול של רעידת אדמה, אם הדברים לא יהיו מתוקתקים עד הסוף, לא יהיה", אמר צוק רם. לדבריו, "הכל צריך להיות פשוט ומה שלא יהיה פשוט, לא יהיה. אם מדברים על 16 אלף הרוגים, היכן קוברים אותם, היכן מאחסנים אותם עד הקבורה? כיצד מטפלים ב-80 אלף פצועים כשגם חלק מבתי החולים קרסו? אולי לבקש מהאמריקנים שלוש נושאות מטוסים? כיצד בונים מחנה אוהלים ל- 400 אלף איש?".