,

בתי החולים הושבתו במחאה על תקיפת עובד רפואי

כל בתי החולים בארץ הושבתו היום בין השעות שמונה לעשר בבוקר במחאה על תקיפת מומחה לאורולוגיה על ידי מטופל בבית החולים קפלן שברחובות. בבתי החולים לא הייתה קבלת קהל ובוצעו רק ניתוחים דחופים. בביה"ח קפלן שובת לאורך כל היממה

(34 שניות)

בתי החולים בישראל השביתו היום (חמישי) את פעילותם בין השעות 10:00-8:00 במחאה על ניסיון הרצח של דוקטור מריוס גיא, מומחה לאורולוגיה מבית החולים קפלן שברחובות, שנדקר בצהריים ונפצע בינוני. במסגרת השביתה, לא הייתה קבלת קהל ובוצעו רק ניתוחים דחופים. בבית החולים קפלן תהיה שביתה לאורך כל היום.

מחקירה ראשונית עולה כי מטופל של הרופא הגיע לבית החולים כשהוא מצוייד במברג ובמהלך פגישה עם הרופא שלף את המברג ודקר אותו. הדוקר, כבן 64, הסגיר את עצמו למשטרה כעבור זמן קצר. בחקירתו סיפר כי דקר את הרופא לאחר שזה, לטענתו, לא טיפל בו היטב ודחה ניתוח שהיה עליו לעבור.

בחודשים האחרונים מדווחים יותר ויותר מקרים בהם מותקפים עובדי רפואה על ידי חולים ובני משפחותיהם. רק לפני כחצי שנה הסתיים עומס חריג בחדר המיון בבית החולים רמב"ם בחיפה בהשתוללות חסרת תקדים. גבר בן 60, שלא היה מרוצה מזמן ההמתנה, התפרץ לתחנת האחות והחל להשליך חפצים. שני בנים של מטופל אחר התנפלו על השוטרים והמאבטחים שניסו לעצור אותו.

כמה ימים לפני התקרית ברמב"ם הותקף צוות רפואי במחלקה הפנימית בבית החולים "הלל יפה" בחדרה על ידי קרובים של חולה במהלך ניסיונות החייאה שבוצעו בו. הקרובים השתוללו וגרמו לנזק, ובסופו של דבר החולה מת. "זהו אירוע התקיפה השלישי מזה חצי שנה, וההנהלה לא פועלת כדי להפסיק את הנורמה בבית החולים, שאומרת שמותר להתפרע ולהוציא את העצבים על הצוות הרפואי", טענו אז במחלקה.