,

דרמה בביה"ח קפלן: מטופל דקר רופא ופצע אותו קשה

תושב רחובות שניתוח שהיה מיועד עבורו נדחה, הגיע לבית החולים חמוש במברג ותקף את הרופא. הוא נמלט מהמקום, ובהמשך הסגיר את עצמו למשטרה. בתגובה ישביתו הצוותים הרפואיים את בית החולים

(2:03 דק')

מקרה נוסף של אלימות נגד רופאים: מומחה לאורולוגיה נדקר אתמול (רביעי) בידי מטופל בבית החולים קפלן שברחובות, ומצבו מוגדר קשה. הדוקר, תושב רחובות בן 64, הצליח להימלט, אולם בהמשך הסגיר את עצמו למשטרה. מחר הוא יובא להארכת מעצרו.

הפרשה החלה כאשר המטופל הגיע לבית החולים כשהוא מצוייד במברג, דקר אותו כמה פעמים בידו ובבטנו, ונמלט מהמקום. מהחקירה עולה כי החשוד מטופל זה כמה שנים אצל הרופא, אולם לאחרונה התעורר כעסו בשל דחיית ניתוח שעליו לעבור. בתחילה הוגדרה פציעתו של הרופא בינונית, אולם בהמשך חלה החמרה במצבו, והוא הועבר לבית החולים שיבא שבתל השומר. היום צפויים הצוותים הרפואיים להשבית את בית החולים למשך 24 שעות במחאה על המעשה.

בחודשים האחרונים מדווחים יותר ויותר מקרים בהם מותקפים עובדי רפואה על ידי חולים ובני משפחותיהם. רק לפני כחצי שנה הסתיים עומס חריג בחדר המיון בבית החולים רמב"ם בחיפה בהשתוללות חסרת תקדים. גבר בן 60, שלא היה מרוצה מזמן ההמתנה, התפרץ לתחנת האחות והחל להשליך חפצים. שני בנים של מטופל אחר התנפלו על השוטרים והמאבטחים שניסו לעצור אותו.

כמה ימים לפני התקרית ברמב"ם הותקף צוות רפואי במחלקה הפנימית בבית החולים "הלל יפה" בחדרה על ידי קרובים של חולה במהלך ניסיונות החייאה שבוצעו בו. הקרובים השתוללו וגרמו לנזק, ובסופו של דבר החולה מת. "זהו אירוע התקיפה השלישי מזה חצי שנה, וההנהלה לא פועלת כדי להפסיק את הנורמה בבית החולים, שאומרת שמותר להתפרע ולהוציא את העצבים על הצוות הרפואי", טענו אז במחלקה.