,

הרב מרדכי אליהו מאושפז במצב קריטי

הרב הראשי הספרדי לשעבר אושפז בבית החולים "שערי צדק" לאחר שלקה בליבו • ברבנות הראשית פונים לציבור בבקשה להתפלל לשלומו; רק בחודש שעבר אושפז במצב קשה לאחר שסבל מבצקת בריאותיו • בשנים האחרונות היה ידוע בעמדותיו הנחרצות נגד תוכנית ההתנתקות ובתמיכתו בסירוב פקודה לפינוי יישובים

הרב מרדכי אליהו, הראשון לציון לשעבר ואחד ממנהיגיה הרוחניים של הציונות הדתית, אושפז היום (שלישי) במצב קריטי בבית החולים "שערי צדק" שבירושלים, לאחר שלקה בליבו. ברבנות הראשית לישראל פרסמו הודעה רשמית הקוראת לכלל הציבור לשאת תפילות לשלומו ולהחלמתו.

בחודש שעבר אושפז הרב בן ה-80 במצב קשה לאחר שחש כאבים בחזה וסבל מחוסר נשימה.

הרב אליהו נולד ב-12 במארס 1928 בעיר העתיקה בירושלים. בשנת 1960 הוסמך לתפקיד של דיין על ידי הרבנות הראשית והפך לדיין הצעיר ביותר בארץ. כעבור ארבע שנים עבר הרב אליהו לכהן כדיין בבית הדין הרבני הגדול בירושלים ובשנת 1983 נבחר לתפקיד הרב הספרדי הראשי במקום הרב עובדיה יוסף, תפקיד בו כיהן עד שנת 1993.

במהלך השנים הפך הרב אליהו לאחד המנהיגים החשובים של הציבור הדתי-לאומי בישראל ואלפי בני אדם נחשבים לחסידיו. עם זאת, יש גם כאלה שלא מקבלים את פסיקותיו, הנחשבות למחמירות, וטוענים כי דרכו קרובה יותר לציבור החרדי מאשר לציבור של הציונות הדתית.

לפני תקופת ההתנתקות הכריז הרב אליהו, הידוע בעמדותיו הימניות, כי אסור לסייע לה בשום דרך ואף אמר כי לא תצא אל הפועל. אולם, חודשיים לפני ביצוע התכנית הצהיר כי הוא מתנגד לסירוב פקודה ולחסימת כבישים. אחרי שהושמעה ביקורת על דבריו המתונים לכאורה, הבהיר הרב את דבריו ואמר כי על החיילים לומר "איני יכול" ולבכות לצד משפחות המפונים.