,

האישה הראשונה של מצרים

סוזן מובארק פועלת רבות למען החברה המצרית, למרות שאינה מייצגת אותה כלל. לדעתה יש לאסור את הפוליגמיה ולחנך נגד מילת נשים, אך נשיאה במצרים זה עדיין חלום

(6:53 דק')

סוזן מובארק, הגברת הראשונה של העולם הערבי, התראיינה לג'יזל חורי מרשת אל ערביה, ודיברה על תופעות לא נעימות רבות שהיא רואה בחברה המצרית, מעיני בת אליטות מצרית.

מובארק מגבה את מדיניות בעלה, להלך בין הטיפות בין איסלאם למערב. בראיון היא קראה לביטול הפוליגמיה, אך יודעת ש"זה לא יקרה בכוח, אלא באמצעות חינוך. נישואים ומשפחה הם דבר קדוש, אני לא מצליחה להבין את ההיגיון הזה".

מובארק גם דיברה על נושא מילת הנשים במצרים, לאור הנתון לפיו 75 מיליון איש במצרים מבצעים מילת נשים. לדעתה, צריך להרדת לכפרים ולהתמודד עם התופעה. לדבריה, גם זה הרגל חינוכי המבוסס על מחשבה שגויה. לדעתה, התופעה תסתיים בקרוב בעזרת הסברה, ובואפו מפתיע מציינת כי דווקא הנשים עצמן זקוקות להסברה הזו.

מובארק לא מאמינה שתהיה נשיאה במצרים בשנים הקרובות. היא תשמח אם תבחר אישה לנשיאות ארה"ב אם יש לה את הכישורים, אך בחברה הערבית זה עדיין לא מקובל.

מובארק הליברלית בדעותיה באופן יחסי, לא התייחסה לחופש הביטוי באינטרנט, לאור עונש מאסר של ארבע שנים שנגזר על בלוגר מצרי שכתב על מובארק.