,

פרס של 5 מיליון דולר על ראש המנהיג שהתנגד להסכם מכה

ארה"ב מציעה פרס כספי על ראשו של מנהיג פלסטיני רמדאן עבדאללה שלח. השיטה של תגמול כספי כבר עבדה בעבר - בחיסול יחיא עייש. ובתוך כך, תכנית בטחונית חדשה בעיראק

(4:14 דק')

ארצות הברית העמידה פרס של 5 מיליון דולרים על ראשו של רמדאן עבדאללה שלח, מזכ"ל הג'יהאד האיסלאמי.

שלח הוא "התאום" של חאלד משעל, והוא יושב בדמשק איתו ומנהיג ארגונים פלסטיניים. בעצם, בעצם העמדת הפרס אומרים האמריקנים: מי שלא תמך בהסכם מכה, הוא מבוקש. שלח התנגד להסכם על ממשלת האחדות שנחתם לפני כשבוע בסעודיה, בין מנהיגי החמאס והפתח.

הג'יהאד האיסלאמי מיהר להגיב להודעה על הפרס: "ההחלטה היא ניסיון אמריקני ללחוץ על הג'יהאד האיסלאמי ללכת לכיוון של הסדר, כדי לשמור על ראשם של מנהיגיה ומפקדיה. אבל האמריקנים שכחו שזהו למעשה ניסיון לרכוש עוינות מצד העם הפלסטיני תמורת 5 מיליון דולר. מי שיישאו באחריות להשלכה של ההחלטה הזו הם אמריקה והאינטרסים שלה באזור".

ההחלטה הזו יכולה להיות אפקטיבי - עבור הפלסטינים, 5 מיליון דולר הם בהחלט פרס אטרקטיבי. יש לזכור שגם האיש שהגיש ליחיא עייש, "המהנדס", את הטלפון המפורסם שהביא לחיסולו - עשה זאת בעקבות פרס אמריקני.

ובתוך כך, ארצות הברית החליטה על מבצע בטחוני חדש בעיראק: עוצר במקומות יש פיגועים, וסגירת הגבולות הסוריים והאיראניים עם עיראק.