אסתי וינשטיין, חדשות 10

הסודות של אסתי וינשטיין: העיסויים, השקרים והבת שלא סולחת

שנה וחצי חלפו מאז שיוצאת חסידות גור שמה קץ לחייה. תיאטרון "הבימה" העלה השבוע הצגה שמבוססת על ספרה. הגבר שסיפק עיסויים אירוטיים לה ולבעלה מכה על חטא: "אם הייתי יודע שהעיסוי גרם לאיזה בלבול, לא הייתי נכנס לזה בכלל". במקביל, בתה מאשימה את הקהילה החרדית בהסתה

לפני שנה וחצי סערה ישראל: אחרי שבוע של חיפושים, נמצאה גופתה של אסתי וינשטיין, חסידת גור שיצאה בשאלה, ושמה קץ לחייה. ב"עושה כרצונו", הספר שכתבה אסתי, לפני ששמה קץ לחייה, היא גוללה את הייסורים שחוותה בעקבות הנתק מבנותיה, שנכפה עליה. היא גם חשפה שהיא ובעלה הסתירו "סודות אפלים" ונהגו ללכת למעסה ו"לחטוא אצלו" כלשונה.


בעבר, שודרה ב"שישי" כתבה על אסתי והובאו בה עדויות ומכתבים שתיעדו את חייה. גורמים בסביבתו של הבעל לשעבר ובחסידות טענו כי אסתי בדתה מלבה את הספורים וכי מדובר באשה לא נורמלית שנטשה את בנותיה. את התיאורים של אסתי שלפיהם היא ובעלה שלמה נהגו לעשות עיסויים אירוטיים בעיר הגדולה באופן קבוע, דחו אותם גורמים בשאט נפש וטענו שמדובר בשקרים גסים.

 

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

משבר הרכבת: מספר הפועלים היהודים שהוחלפו - בודדים בלבד

דובר "שוברים שתיקה" מגיב לראשונה: "ידיי היכו, שום קמפיין פוליטי לא ישנה זאת"
ארגנטינה: חיפושים אחרי צוללת צבאית שנעלמה ובתוכה עשרות אנשי צוות

 

השבוע העלה תיאטרון "הבימה" את "עושה כרצונו" וצוות "שישי" יצא עם תמי, הבת של אסתי שיצאה בשאלה, ואסנת פישמן, השחקנית שמגלמת את דמותה של אסתי, לסיור בשכונות החרדיות בירושלים - בין ישיבות ובתי כנסת - כדי לעשות סדר בעובדות. תמי לא ביקרה שם שמונה שנים, מאז יצאה בשאלה, ומספרת שלא נותרה בה אמונה ושהיא מאשימה את החברה החרדית בהסתת אחיותיה נגד אמן. "ילדות לא יכולות ביום אחד לשנוא את אימא שלהן, זה לא דבר הגיוני".

 

המעסה הקבוע של בני הזוג וינשטיין חדל מעיסוקו ועובד כיום במשרד. "הם הזמינו אותי לעיסויים פרטיים בבתי מלון ושתו אלכוהול ביחד. אסתי היתה חצי עירומה על המיטה. אם הבעל ידבר על זה, יכול להיות שיסקלו אותו באבנים בישיבה שלו", מספר המעסה. "יכול להיות שזה היה עיסוי קצת אירוטי. אם רק הייתי יודע באחד חלקי אלף שיכול להיות שחס וחלילה, העיסוי גרם לאיזה בלבול, לא הייתי נכנס לזה בכלל".


שלמה, בעלה לשעבר של אסתי, סירב לשוחח מול המצלמות אבל שלח עובד לספר את גרסתו לסיפור שמספרים בחסידות על האם חולת הנפש שנטשה בלי רגש את בנותיה והלכה בעקבות הבת שהתפקרה.