סקר מנדטים חדשות עשר, חדשות עשר

סקר בחירות: לראשונה מאז 1992 - מפלגות המרכז-שמאל מצליחות להקים גוש חוסם

בצל הסערה הפוליטית סביב החוקים נגד חקירות ראש ממשלה מכהן, נראה שהליכוד בהנהגת נתניהו נחלשת. יש עתיד מכפילה כוחה ומזנקת ל-22 מנדטים ואילו ש"ס עוברת בקושי את אחוז החסימה. זהו הסקר הראשון שלפיו נתניהו לא יהיה ראש ממשלה

על רקע המאבק סביב החוקים נגד חקירות ראש ממשלה מכהן, מאבדת הליכוד מכוחה. כך לפי סקר חדש שבוצע עבור חדשות עשר ומפורסם הערב (רביעי). לפי הסקר, לנתניהו יהיה קשה להרכיב ממשלה חדשה אבל לא רק לו - כל הגורמים הפוליטיים יתקשו להקים קואליציה עם הנתונים הללו. מאז 1992, לא היה גוש חוסם למרכז-שמאל. מדובר בסקר שלפיו לראשונה נתניהו לא יוכל להיות ראש ממשלה. כולנו, יהדות התורה, ש"ס וישראל ביתנו, המפלגות הקטנות, הופכות לחזקות שכן הן יקבעו מי יהיה ראש הממשלה הבא. מאבק מעניין נוסף צפוי להיות בין יאיר לפיד ואבי גבאי - כל אחד מהם רוצה להיות ראש הממשלה הבא.

 

הליכוד היא עדיין המפלגה הגדולה ביותר, אבל היא נחלשת בארבעה מנדטים ל-26 מנדטים. יש עתיד מכפילה את כוחה מהכנסת הנוכחית עם 22 מנדטים. המחנה הציוני יורדת ל-19 והרשימה הערבית המשותפת זוכה ל-12 מנדטים.

 

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

תיעוד: תלמיד חטיבת ביניים באזור השרון מכה באגרופו חברה לכיתה

טראמפ על הפיגוע בניו יורק: "המחבל הוא חיה, אשקול לשלוח אותו לגואנטנמו"
נתניהו ליובל רבין: "פנית אלי ואני מרים את הכפפה - קורא לאיחוד לאומי"

 

הבית היהודי מתחזקת ל-11 מנדטים ומרצ, דווקא אחרי סערת הציונות, מטפסת ל-8 מנדטים. כולנו מקבלת 7 מנדטים ויהדות התורה שומרת על כוחה עם 6 מנדטים. ישראל ביתנו מאבדת מנדט אחד ומקבלת 5 מנדטים ואילו ש"ס זוכה ל-4 מנדטים בלבד.

 

הסקר נערך על ידי פרופ' קמיל פוקס, בעזרת חברת פרויקט המדגם בהנהלתו של ד"ר אריאל איילון, וחברת סטט-נט בהנהלתו של יוסף מקלדה במגזר הערבי.

הבית היהודי עם 11 מנדטים, מרצ עם 8
 

הבית היהודי עם 11 מנדטים, מרצ עם 8(חדשות 10)

ישראל ביתנו עם 5 מנדטים, ש
 

ישראל ביתנו עם 5 מנדטים, ש"ס עם 4(חדשות 10)