תמונת החתונה עולה באש: מי עומד מאחורי סרטון האיומים נגד "נוכל הנדל"ן"?

במשטרה בודקים מי אחראי לסרטון חדש שהגיע לידי חדשות עשר - ובו תמונת גיא מונסונגו וגרושתו נשרפת. בעקבות תחקיר "אנליסט" הוגש נגד היזם כתב אישום בגין בקבלת דבר במרמה, הלבנת הון ועבירות מס. צפו בתיעוד

  • פורסם ב:
  • 25/10/2017 11:02
  • |
  • עודכן ב:
  • 25/10/2017 11:02
  • |
  • כתבים:
  • דורון הרמן

מי עומד מאחורי סרטון האיומים נגד "נוכל הנדל"ן"? במשטרה בודקים היום (רביעי) מי עומד מאחורי סרטון חדש שהגיע לידי חדשות עשר ובו תמונת גיא מונסונגו וגרושתו נשרפת.

 

ב-18 באוקטובר הגישה פרקליטות מחוז תל אביב כתב אישום נגד גיא מונסונגו (חגי שטראוס), שנחשף בתחקיר "אנליסט", בגין עבירות רבות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, הונאת נושים, רישום כוזב במסמכי תאגיד, זיוף, הלבנת הון, עבירות מס, שיבוש מהלכי משפט ועבירות נוספות.


>> לכתבות נוספות בנושא

השותף של נוכל הנדל"ן: "אני במנוסה מהמשטרה, חיי נהרסו"

לאחר חשיפתו של מתן חודורוב בחדשות 10: נעצר נוכל הנדל"ן

 

מונסונגו מואשם בקבלת דבר במרמה של כ-15.7 מיליון שקלים, הלבנת הון בהיקף זהה ועבירות מס בהיקף של כ-15 מיליון שקלים. על פי כתב האישום, במהלך שנת 2015 גמלה בלבו של מונסונגו החלטה להרוויח כסף רב מביצוע מעשי מרמה בתחום הנדל"ן ולשם כך רקם תוכנית מרמה. במסגרת התוכנית פעל מונסונגו למכור זכויות פרויקטים בנדל"ן ביודעו כי לא ייצאו לפועל.

 

מטרת הנאשם היתה לקבל לידיו במרמה כמה שיותר "דמי רצינות" שגבה מלקוחות הרכישה, שנעו בסכומים של עשרות אלפי שקלים מכל לקוח והגיעו אף ל-200 אלף שקלים מכל לקוח. הנאשם השתמש בכסף שהתקבל לשימושיו האישיים הרבים והשונים, ולא למטרות שלשמן התקבל.

 

עוד מואשם מונסונגו בשיווק מספר פרויקטים במסגרת תוכנית תמ"א או פינוי בינוי. מונסונגו פעל לשיווק אגרסיבי של הפרויקטים, הקים מערך מכירות משומן וגדול, פרסם את הפרויקטים באינטרנט, בעיתונים ובמסרונים, ושכר משרדי פאר כדי לשוות אמינות ורצינות לשיווק. מונסונגו יצר מצגים כוזבים שונים הכוללים מצגות והדמיות של תכנון הדירות והבניינים שלא מבוססות על תכנון אמיתי של הפרויקטים. לשם כך השתמש בהדמיות מהאינטרנט או בתכנון דירות שבוצע על ידי מעצבים שאותם הציג כאדריכלים. כמו כן הכין מונסונגו הסכמי רכישה, שנקראו "טופסי הרשמה" במסגרתם הוצגו מצגים כוזבים שונים.

 

על מנת לחזק תדמיתו של הנאשם והפרויקטים השונים, ניצל את העובדה כי החל ביצירת קשר עם משרדי עורכי דין שונים, חלקם משרדים גדולים וידועים, והציג בפני לקוחות הרכישה מצגים כוזבים כאילו מלווים את העסקה עורכי דין מסוימים.

 

על פי תחקיר "אנליסט" מנובמבר 2016, חברות הקשורות ליזם משווקות דירות במחירים מבלי שהוגשו תכניות לעיריית רמת גן, ואף נרכשו זכויות בנייה בשטח. מונסונגו אמר אז בתגובה לתחקיר "אנליסט": "השיווק בוצע כדין". לאחר התחקיר, המשטרה פשטה משרדיו של היזם והוא נעצר.