פרשת המתנות: בחודש הקרוב יוחלט אם להמשיך לחכות לפאקר - או לוותר על עדותו

בשבועות הקרובים המשטרה והפרקליטות צפויות להכריע בנוגע לחקירת המיליארדר ג'יימס פאקר בתיק 1000. אם הוא יימצא, הכוונה לחקור אותו באזהרה בחשד למתן שוחד לראש הממשלה. נתניהו צפוי להיחקר בתקופה הקרובה, ובעוד כחודשיים צפויה המשטרה להמליץ להגיש נגדו כתב אישום

בווידאו: המשטרה - לחקור באזהרה את המיליארדר האוסטרלי ג'יימס פאקר

 

בצל קידום החוק נגד חקירת ראש ממשלה מכהן, החלטות משמעותיות בתיק 1000: המשטרה והפרקליטות יחליטו בחודש הקרוב אם להמשיך לחכות למיליארדר האוסטרלי ג'יימס פאקר או לוותר על עדותו. אם פאקר יימצא, הכוונה לחקור אותו באזהרה בחשד למתן שוחד לראש הממשלה.

 

גם בימים אלו ממשיכים להגיע עדים ללהב 433 להעיד בתיקי 1000 ו-2000 וראש הממשלה, בנימין נתניהו, צפוי להיחקר במהלך השבועות הקרובים. בעוד כחודשיים צפויה המשטרה להמליץ להגיש כתב אישום נגד נתניהו בתיקי 1000 ו-2000.

 

לכתבות נוספות בנושא >>

המשטרה: לחקור באזהרה את המיליארדר האוסטרלי ג'יימס פאקר

ראש הממשלה, המיליארדר האוסטרלי, יאיר נתניהו והעצרת באו"ם

פרסום ראשון: המיליארדר האוסטרלי, יאיר נתניהו ודירת היוקרה

 

לפני כשנה נחשף בחדשות 10 הקשר בין פאקר ומשפחת נתניהו. פאקר קנה בית בקיסריה, בשכנות למשפחת נתניהו, וגם דירה במלון רויאל ביץ' בתל אביב. בקיץ 2015 הוא אפשר ליאיר נתניהו, בנו של ראש הממשלה להשתמש בדירה וכעבור כמה חודשים נפגש עורך דינו, יעקב וינרוט, עם שר הפנים אריה דרעי על מנת לקדם תושבות קבע ישראלית לפאקר. בנוסף, באוגוסט 2015 הגיעה הזמרת מריה קארי להופעה בראשון לציון. קארי היתה באותה תקופה בת זוגו של פאקר והוא רכש כרטיסים בעשרות אלפי שקלים. עשרה מהם העביר לשרה נתניהו, אשת ראש הממשלה.


בהמשך פורסם כי המיליארדר האוסטרלי הרעיף שורה של הטבות על בנו של ראש הממשלה, יאיר. כך למשל כשבספטמבר 2015 נתניהו ופמלייתו יצאו לעצרת האו"ם בניו יורק, הבן יאיר טס גם הוא והתאכסן במלון יוקרה על חשבון פאקר. לחלק מהחופשות נתניהו הבן נסע במטוס הפרטי של פאקר, ולפעמים הצטרפו גם חברים.