מי עומד מאחורי סרטון ובו קליעי אקדח המכוונים לאלי טביב?

בווידאו שהגיע לידי לחדשות 10 נראית תמונה של בעלי בית"ר ירושלים ורעייתו מעל קליעי אקדח ולצידם שעון חול. המשטרה פתחה בחקירה: "מעשה חמור, למצות את הדין עם המעורבים". לפני כחודשיים הוצמד מטען דמה לשער ביתו של טביב ובמארס 2015 הוא ניצל מניסיון חיסול

  • פורסם ב:
  • 09/10/2017 12:55
  • |
  • עודכן ב:
  • 09/10/2017 12:55
  • |
  • כתבים:
  • דורון הרמן

איום על חייו של איש העסקים אלי טביב? לידי חדשות 10 הגיע הבוקר (שני) סרטון ובו איום לכאורה על חייו של בעלי בית"ר ירושלים, אלי טביב, ואישתו, המעצבת דנה אשכנזי.

 

בקטע נראית תמונה מתוך חתונתם של בני הזוג, כששני קליעי אקדח מונחים מתחת לתמונה כ"מתנה" עבורם. לצד התמונה ניצב שעון חול. המשטרה פתחה בחקירה על מנת לברר מי עומד מאחורי הסרטון, אך עד כה אין לה קצה חוט. ה"טרנד" החדש של הפקת הסרטונים והפצתם ברשת מטריד את המשטרה, שכן קשה מאוד לאתר את האחראים.

 

"מדובר בסרטון חמור המסית לפגיעה בחיי אדם", נמסר מהמשטרה, "מיד עם קבלת התלונה במשטרה נפתחה חקירה בניסיון להתחקות אחר הגורמים העברייניים העומדים מאחורי הסרטון. משטרת ישראל רואה בחומרה מעשי הסתה לאלימות ולפגיעה בחיי אדם, ותפעל לאיתור ולמיצוי הדין עם המעורבים".

 

לכתבות נוספות בנושא:

מגעים להסדר טיעון: שנתיים בכלא לנאשמים בניסיון החיסול של אלי טביב
כתבי אישום הוגשו נגד שלושת החשודים בניסיון החיסול של אלי טביב

שישה חודשי עבודות שירות נגזרו על אלי טביב

 

לפני כחודשיים הוצמד מטען דמה לשער ביתו של אלי טביב בכפר שמריהו. כוחות משטרה, בהם חבלנים, הגיעו למקום על מנת לנטרל את המטען ואז התגלה כי מדובר במטען דמה. נסיבות האירוע עדיין בבדיקה, אבל על פי ההערכה מדובר בניסיון להזהיר את טביב.

 

במארס 2015 ניצל טביב מנסיון חיסול בסמוך לביתו. המשטרה ערכה מעצרים אך לא הצליחה לקבוע מי ירה באיש העסקים. כתבי אישום בחשד למעורבות במעשה הוגשו נגד ישראל חיים (קדושים), שירן דהרי ודימיטרי רובינסקי, במשטרה העריכו אז כי טביב "פגע בכבודו" של עבריין בכיר במהלך משא ומתן על רכישת קבוצת הכדורגל שבבעלותו.

 

שניים מהנאשמים, חיים ודהרי, הורשעו במסגרת הסדר טיעון בקשירת קשר לביצוע רצח ונגזרו עליהם שנתיים מאסר. ההסדר אושר אף על פי שהתובע בתיק וגורמים נוספים בפרקליטות התנגדו לו. עם זאת, על חיים נגזרו בנוסף 42 חודשי מאסר על תנאי ועל דהרי נגזרו 30 חודשים על תנאי.

 

על פי כתב האישום שהוגש נגד השלושה, ב-26 בפברואר רכבו קדושים ורובינסקי על אופנוע באזור ביתו של טביב במטרה לבחון את סביבת הבית בכדי שיוכלו להוציא לפועל את תכניתם. יומיים לאחר מכן הגיעו רובינסקי ודהרי כשהם רכובים על קטנוע לביתו של טביב על מנת לבצע את החיסול.

 

בסמוך לחצות הגיע טביב לביתו, ולאחר שהחנה את רכבו התקרבו השניים לעברו. איש העסקים חשד כי הנאשמים מתכננים לפגוע ולכן היטה את גופו לכיוון מושב הנוסע שליד כיסא הנהג. מיד לאחר מכן עצר רובינסקי את הקטנוע בסמוך לרכב ואז ירד ממנו דהרי, התקרב לחלון הנהג וירה חמישה כדורים לתוך הרכב. לאחר הירי נמלטו השניים מהמקום במהירות.