קצינה בגדוד המעורב לביא הבקעה במטווח אימון, חדשות 10

"זה מיטב הציונות": תיעוד מיוחד מהגדוד המעורב שמנפץ את הדעות הקדומות

גדוד לביא הבקעה הוקם לאחר מחאה חריפה בציונות הדתית, שהגיעה עד לכדי איומים על ראש אכ"א. אבל בין הלוחמים והלוחמות מתקיים איחוד מרגש ומרשים בין החלקים בחברה הישראלית. יהודים, מוסלמים, דתיים וחילונים, סטיירטים וגייז – כולם שווים שם: "ברגע שנפתחה הנצרה – אין הבדלים"

הגדוד שמאחד את החברה הישראלית: בגדוד לביא הבקעה משרתים לוחמים ולוחמות, יהודים ומוסלמים, סטרייטים וגייז, דתיים וחילונים, אבל כולם שווים שם בפני הפקודות והמשימות.

 

"ברגע שנפתחה הנצרה, צריך לנטרל את האויב. אני לא רואה הבדלים בין לוחם ללוחמת", אומרת רב סרן דנה בן עזרא, סגנית מפקד הגדוד. היא האישה הראשונה שמקבלת מינוי של סמג"דית חי"ר. "אנחנו לאט לאט מתקדמות ומתברגות איפה שצריך", היא אומרת, "אם לא הייתי מתאימה הצבא היה אומר לי תלכי".

 

הגדוד הוקם לאחר מחאה חריפה בציונות הדתית והחרד"לית, שלוותה קמפיין נרחב והגיעה לכדי איומים על ראש אכ"א. אבל מפקד הגדוד, בוגר מכינת עלי, הצליח להתגבר על הלחצים. "נערה שמבקשת להתנדב לשירות קרבי, היא מבינה שזה אתגר עצום ובכל מקרה היא עושה את זה - אין דברים כאלה, זה מיטב הציונות", אומר סגן אלוף ניר דופט.

 

תגובת ארגון קציני המילואים "אחים לנשק": "מטריד אותנו שבצה"ל יש מי שמקדם ניסוי חברתי על חשבון בניין הכוח תוך הורדת הרף המבצעי. מאחורי כל בחורה שמחייכת למצלמה יש כמה בנות שחולמות לעבור לתפקיד עורפי. אנחנו קוראים לצה"ל לפרסם את נתוני הפציעות למתגייסות ולציבור הרחב".