הרצח בכפר קאסם: התפתחות דרמטית בחקירה; נבדק מניע משולב

בשב"כ ובמשטרה ממשיכים לחקור את רצח ראובן שמרלינג שלשום. לאחר פעולות שונות, שלא ניתן לפרסמם, ניתן לומר כי ישנה התפתחות משמעותית שצפויה לשפוך אור על שאלת המניע. משפחתו וקרוביו של שמרלינג, שנקבר היום, טוענים: "המניע – ללא ספק לאומני"

התפתחות משמעותית בחקירת הרצח בכפר קאסם: בשב"כ ובמערכת הביטחון, שחוקרים מאז שלשום את הירצחו של ראובן שמרלינג, הגיעו הערב (שישי) לשלב משמעותי בחקירה הרגישה, שפרטיה נמצאים תחת צו איסור פרסום. החקירה מתמקדת בעיקר בשאלת המניע, האם היה פלילי או לאומני.

 

משפחתו וקרוביו של שמרלינג טוענים כי "המניע ללא ספק לאומני", וכי הוא נרצח בשל היותו יהודי ומתנחל תושב אלקנה. בשב"כ ובמערכת הביטחון עדיין נזהרים מלקבוע, ובין השאר בוחנים את האפשרות שהמניע היה משולב, כלומר, החל כסכסוך על רקע כספי בין שמרלינג לעובדיו, שהידרדר לרצח שהתבצע על רקע לאומני.

 

>> הרצח בכפר קאסם - כתבות נוספות:

ראובן הובא למנוחות: "מי חלם שחיה עם חרב תהרוג אותך"

חקירת הרצח בכפר קאסם נמשכת: "הוא היה איש מקסים"

נתניהו על הרצח: "נעשה הכל להביא לדין את המבצעים"


מוקדם יותר היום הגיעו יותר מ-1000 איש להשתתף בהלווייתו של שמרלינג, ביישוב אלקנה. "כולנו יודעים איזה איש חסד היית. כמה תמים היית בחיים שלך", ספד לו בנו, "האמנת לכל אדם, גם כשהוא רימה אותך. לא הבנתי איך זה אפשרי. אמרת שמה שצריך לקרות יקרה. איזה חסיד היית. אמרת בתפילה: 'בראש השנה ייכתבון וביום הכיפורים ייחתמון. מי יחיה ומי ימות. מי בחרב ומי בחיה. מי בחניקה ומי בסקילה'. מי חלם שחיה עם חרב תהרוג ותסקול אותך?"

 

גם הדר, אחת מנכדותיו, ספדה לו: "זה לא נתפס. אנחנו יושבים אצלכם בחג. מחכים שתניף את אחד הילדים קטנים. אתה כמו דוד המלך שנולד ומת באותו היום. גם אתה דמות מרשימה כמוהו, אבל אתה שלנו. בנסיעות לים, השירים שהמצאת, באוכל, בביחד שלך ושל סבתא. אני אוהבת לתאר אנשים לפי העיניים שלהם. את שלך אי אפשר לתאר חוץ מזה שהן הכי יפות בעולם. נתת לכל אחד את התחושה שהוא הכי טוב בעולם. העיניים שלך ילוו אותנו בכל שלב שנעבור בחיים".

 

אתמול כתב ראש הממשלה בנימין נתניהו בדף הפייסבוק שלו, כי מדינת ישראל "תעשה הכל כדי להביא לדין את מי שביצע את הרצח המזעזע". לאחר הרצח, הודיע ראש המועצה כי מבחינתו מדובר בפיגוע, ולא באירוע פלילי. "יהודי בן 70 נמצא שחוט בכפר קאסם. אין מה להבין חוץ מפיגוע לאומני", אמר.