ג'ארד קושנר, חתנו של הנשיא האמריקני דונלד טראמפ ויועץ בכיר בבית הלבן, רויטרס

דיווח: קושנר הסתיר מוועדת המודיעין את המיילים מהחשבון האישי

בשיחה סגורה עם חברי סנאט, יועצו הבכיר של טראמפ לא חשף את ההתכתבויות שלו עם גורמי ממשל דרך שרת דוא"ל פרטי. יו"ר הוועדה וסגנו כעסו על כך שנחשפו לדברים בתקשורת והורו לקושנר לבדוק מחדש אם העביר מסמכים נוספים דרך מייל או אמצעי תקשורת פרטי אחר

ג'ארד קושנר, יועצו וחתנו של נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ, הסתיר מחברי ועידת המודיעין של הסנאט התכתבויות שלו עם גורמי ממשל באמצעות חשבון הדוא"ל הפרטי שלו - כך חשפה הלילה (שישי) רשת CNN. קושנר נמנע מכך למרות שהיה מדובר בשיחה סגורה עם חברי הפורום הזה.

 

עוד נודע כי יו"ר ועדת המודיעין ריצ'ארד בור הרפובליקני, וסגנו מארק וורנר הדמוקרטי, זעמו על כך שנחשפו לדברים האלו דרך דיווחים בכלי התקשורת. בעקבות זאת, הם שלחו לו מכתב ובו הורו לקושנר לבחון מחדש את חשבון האי-מייל הפרטי המדובר. בנוסף לכך, דרשו השניים במכתבם כי יועצו של הנשיא יבדוק אם לא העביר מסמכים נוספים באמצעי התקשרות אחרים - כל חשבונות הדוא"ל שלו, אפליקציות מסרים או כל דרך אחרת.

 

כתבות נוספות בנושא: חקירת קשרי טראמפ-רוסיה >>

קלינטון: "חקירת המעורבות הרוסית בבחירות עשויה להיות משמעותית מווטרגייט"

דיווח: עורכי דין של טראמפ רצו שקושנר יעזוב את הבית הלבן

דיווח: 6 מיועצי טראמפ יתנו עדות בחקירת קשרי ארה"ב-רוסיה

 

על פי הדיווח ב-CNN, העובדה כי בור ו-וורנר הדגישו במכתבם את הביטוי "כל חשבונות הדוא"ל" נובעת מן התחושה שקושנר לא נהג בגילוי לב כלפי הוועדה. הסוגיה הזו עשויה להפוך למשמעותית עוד יותר אם ייחשפו מכתבים שנוגעים לחקירת קשרי טראמפ-רוסיה במהלך קמפיין הבחירות לנשיאות ב-2016 - שגם אותם הסתיר קושנר מוועדת המודיעין.

 

פרקליטו של קושנר, אבה לאול, אמר ל-CNN: "זה נורמלי לחלוטין שהוועדה צרפה לוודא כי חבריה קיבלו לידיהם את כל החומר הרלוונטי. בחנו את החשבון בזמנו ולא נמצאו בו מסמכים כאלו, הוועדה עודכנה כי בזאת ולכן אין כל עניין בכך". בוועדה עצמה בחרו שלא להגיב עד כה לדברים.


המכתבים הרלוונטיים לפרשה נשלחו בין ינואר לאוגוסט השנה. לידי CNN הגיע מכתב שסווג כ"רגיש" - ויועד לאזרח בריטי שהתחזה מספר פעמים לאישים בסביבתו של הנשיא טראמפ. מוקדם יותר השבוע, נודע כי האיש התחזה לקושנר עצמו וכתב לפרקליטו, לואל, בנוגע למיילים מזויפים ששיתף עם גורמים בבית הלבן.


לאמיתו של דבר, כאשר לואל התכוון להעביר הלאה את אותו מכתב לחברי ועדת המודיעין - השרת אִבחן כי מדובר באותו מתחזה. גורם המעורה בפרטים אמר כי המכתב דווקא נשלח בשוגג לחשבונו של האזרח הבריטי.


המתחזה הסביר מדוע החליט לעשות זאת: "הכוונה המקורית הייתה לחשוף את הצביעות המהולה במבוכה, במקום להיכנס לגלי הכעס והתסכול. ישנו מעט סוראליזם שצומח בימים אלה והוא ניכר בין חברי בארצות הברת".