"הוא לא אדם חכם במיוחד". רמי לוי מסתובב באחת מחנויותיו, חדשות 10

ראש מועצת מבשרת ציון: "רמי לוי קיבל היטל השבחה? זה סיפור מצוין, אבל אין לי סמכות לכך"

במשטרה נמשכת חקירת פרשת בניית הקניון של איש העסקים במבשרת ציון. יורם שמעון, ראש המועצה, מספק לראשונה גרסה מפורטת לדברים. לטענתו: "מנסים להפיל אותי מטעמים פוליטיים".

כבר שבועיים עברו מאז נעצר יורם שמעון, ראש מועצת מבשרת ציון, בחשד לשוחד, מרמה והפרת אמונים, יחד עם איש העסקים רמי לוי. "רמי לוי קיבל הפחתה בהיטל השבחה? זה סיפור מצוין. אבל לא הייתה הפחתה ואי אפשר להפחית. לא המלצתי לא על המנכ"ל ולא על אשתי ויעידו על כך גם בעלי הקניון", אמר שמעון.

 

לפני 5 שנים החל רמי לוי לבנות את הקניון במבשרת. זה היה פרויקט הדגל של איש העסקים שמעון, אז ראש מועצה חדש, שברך על היוזמה. הקניון שנבנה היה אמור להיות פתוח, אבל לוי ביקש לכסותו בגג, מה שחייב אותו לשלם היטל השבחה בסך 21 מיליון שקלים.

 

>> כתבות נוספות בנושא:

חקירת רמי לוי: "הוא נקלע למלחמות פוליטיות, הפרשה תסתיים ללא כלום"

רמי לוי וראש מועצת מבשרת ציון שוחררו למעצר בית

רמי לוי הוא איש העסקים שעוכב לחקירה בחשד לעבירות מרמה

 

המשטרה בודקת כעת אם שמעון ניסה להתערב כדי להביא לביטול התשלום, תמורת העסקת מי שהייתה אז גרושתו בקניון, בתפקיד מנהלת שיווק בכירה. "גרושתי עבדה 12 שנה בקניון הסמוך, קניון הראל, והיא עברה מקניון א' לקניון ב' כמו שרבים מהחנויות פה עברו, כולל בנק הפועלים ועד חנות הנעליים. אני מכיר חלק לא קטן מהסוחרים. אז מה, אני השפעתי על הסוחרים או על בנק הפועלים לעבור?", טען ראש המועצה.

 

שמעון טוען שהוא לא ניסה להתערב, אולם מסיכום פגישה שהתקיימה ב-2016 בינו לבין יושבת ראש הוועדה לתכנון ולבנייה נכתב: "ראש המועצה מבקש להעביר לעיונו לפני שליחה ליזם את חישובי השומה למבנים אלו לצורך בחינתם אצל שמאי אחר". הבקשה החריגה הזו של ראש המועצה הדליקה נורות אדומות. "זה לא רק מה שנכתב, זה כל מה שהיה. כל הדיבור, כל השיחות, כל ההתנהלות. מה פתאום הוא מתערב בהחלטות הוועדה המקומית?", כך על פי עו"ד מוטי חזיזה, חבר המועצה.

 

"מר שמעון פנה ביוזמתו באמצעותי למשטרת ישראל וביקש להגיע ולהיחקר ולמסור נתונים ולמסור מסמכים. לא התחבא, הוא לא ברח", כך על פי עורך דינו, אורי קינן. שמעון בטוח כי מאחורי פתיחת החקירה עומדים אנשי האופוזיציה, שמבקשים להשתלט על כיסא ראש המועצה. "הם יוצרים תבשיל שאין בו דבר וחצי דבר, ואומרים יורם הפחית היטל השבחה, כשבכלל אין לי סמכות להפחית היטל השבחה", טען.

 

על רמי לוי אמר שמעון כי "הוא דואג לאינטרסים של הקניון. לא אכפת לו מהאינטרסים של היישוב. הוא לא אדם חכם במיוחד. יש לו אינטליגנציה רגשית, אבל הוא לא משכיל. אבל מה אתם רוצים ממנו? אין לו סמכות להפחית לי". גורמים במשטרה מעריכים כי התיק נגד רמי לוי חלש ולא מבוסס מספיק והוא צפוי להיסגר.

 

המשטרה הודיעה כי תקופת הרחקתו של שמעון מהמועצה תתקצר מ-60 ימים והוא יוכל לחזור לתפקידו לאחר החגים. למרות שהחקירה עדיין לא הסתיימה ראש המועצה בטוח שהתיק נגדו יסגר. "הבינו במשטרה שאין כלום. סיפרו סיפורים ולקשרו קשרים כאלה מטומטמים בשביל לשפוך את דמי, להכשיל אותי".