ערערו על שחרורו. צבי גור, חדשות 10

כפי שפורסם בחדשות 10: הפרקליטות ערערה על ההחלטה לשחרר את הרוצח צבי גור

פרקליטות מחוז מרכז עתרה לבית המשפט המחוזי נגד החלטת ועדת השחרורים, אשר הורתה על שחרורו על-תנאי של צבי גור, שהורשע ברצח הילד אורון ירדן ב-1980

 

 

כפי שפורסם בחדשות 10: הפרקליטות החליטה היום (שני) לערער על החלטת ועדת השחרורים לשחרר את הרוצח צבי גור לאחר 37 שנות מאסר.

 

בעתירת המדינה נטען כי ועדת השחרורים לא נתנה משקל ראוי לחומרת העבירה ולנסיבות האכזריות יוצאות הדופן בהן בוצעה.

 

לכתבות נוספות בחדשות 10 >>

גרפיטי במחנות ההשמדה: תלמידים ישראלים ריססו כתובות באושוויץ

"למה הרבצת לי"?: תיעוד - שוטר מפיל לרצפה נער תושב השומרון
"השוטרים לא ראו בעיניים": היום שאחרי הפגנת החרדים

 

עוד סבורה המדינה כי הוועדה לא נתנה משקל ראוי לעובדה כי האסיר לא לקח אחריות מלאה על מעשיו, והתעלמה מקביעה לפיה האסיר "אינו מייחס לעצמו כוונת זדון ביחס לרצח".

 

 

בשנת 1980 רצח גור את הילד אורון ירדן ונידון ל-48 שנות מאסר. מעשה הרצח גרם לזעזוע בחברה הישראלית. בשנת 1999 נקצב עונשו ל-45 שנים. בפרקליטות הדגישו כי מתיאור פרשת הרצח עולה תמונה של מעשה חטיפה אכזרי, קר לב ומתוכנן היטב, עם ניסיון קודם, כשהחטיפה היתה מיועדת מתחילתה למטרות סחיטה מהורי ירדן.

 

במסגרת תוכנית השיקום של גור הוא יעבור לערד עם בת זוגו, שם יעבור טיפול פרטני פסיכו-סוציאלי פעם בשבוע, ופעם בשבוע הוא ישתתתף בקבוצה טיפולית לעוברי חוק.


עוד עולה מהתוכנית כי גור יעבוד בנגריה, וישהה במעצר בית בביתו מהשעות 20:00 בערב עד 6:00 בבוקר כשהוא אזוק באזיק אלקטרוני. בנוסף לכך יוצא נגדו צו יציאה מהארץ עד שנת 2025 ואחת לשבועיים הוא יצטרך להתייצב לבדיקה במשטרה.