המתיחות נמשכת: לאחר שריפת המסמכים בקונסוליה - דיפלומט אמריקני זומן לשיחת הבהרה

החרפה נוספת במתיחות בין ארצות הברית ורוסיה, בעקבות ההוראה של טראמפ לסגור עד היום את הקונסוליה הרוסית בסן פרנסיסקו. בכדי להעצים את המשבר, הקרמלין הודיע כי פוטין לא יגיע לכינוס האו"ם השנתי בניו-יורק

המתיחות מתגברת: בצעד חריג דיפלומט אמריקני במוסקבה זומן למשרד החוץ, שם נמסרה לו אזהרה כי על ארה"ב לא לבצע חיפושים במתקנים הרוסיים שפונו, בהם גם הנציגות הכלכלית הרוסית בוושינגטון.

 

שיחת הנזיפה הזו נתרחשת על רקע החלטת הנשיא האמריקני דונלד טראמפ לסגור את הקונסוליה הרוסית בסן פרנסיסקו. מטרתו הייתה להשוות את מספר הדיפלומטים והנציגים שיש לרוסיה בארה"ב, למספר שהורסים מתירים לאמריקנים.

 

>> כתבות נוספות בנושא:

לאחר שטראמפ הורה על סגירתה: עשן שחור היתמר מעל הקונסוליה הרוסית

לברוב מאיים על ארה"ב: "רוסיה מכינה תגובה חריפה לסגירת הקונסוליה בסן פרנסיסקו"

המתיחות מתגברת: ארה"ב הורתה לסגור נציגויות רוסיות בסן פרנסיסקו ובניו יורק

 

זה היה צעד שהיה אמור לעבור ולסיים את הפרשה, אבל רואים את ההפך - החרפה ברטוריקה וגם במה שקורה בשטח. שר החוץ הרוסי אמר מוקדם יותר כי ארצו תגיב שוב על המהלך. "נגיב בתקיפות למעשים שהם בבחינת שליפה מהמותן ומטרתם לפגוע בנו. המטרה היא לחבל ביחסינו עם ארצות הברית", אמר, "כידוע לכם, נדרשים שניים לטנגו - אבל נדמה שהשותפים שלנו מארצות הברית ממשיכים עם במופע הברייקדאנס הבדלני שלהם".

 

אתמול נראה עשן שמיתמר ממשרדי הקונסוליה הרוסית בסן פרנסיסקו. כנראה שהיו לרוסים כמה דברים חשובים שחשוב היה להם לשרוף לפני הפינוי. לצוותי הכיבוי שהגיעו למקום נאמר שהכל בסדר, ולא אפשרו להם להיכנס למתחם. דובר רוסי אף התלוצץ שהעשן לא מלמד על בחירתו של אפיפיור חדש.

 

בכדי להעצים עוד יותר את המשבר, הקרמלין הודיע שנשיא רוסיה ולדימיר פוטין לא יגיע החודש לכינוס האו"ם בניו יורק. כלומר לא תהיה פסגה בין המנהיגים.

 

לפני חודש רוסיה הורתה לארה"ב לצמצם את הצוות הדיפלומטי שנמצא בשטחה של רוסיה עד הראשון בספטמבר.

ההודעה נמסרה על ידי משרד החוץ הרוסי. בתוך כך, הזהיר המשרד את ארה"ב מגירוש דיפלומטים רוסים. "הדבר יגרור תגובה מיידית", מסרו.