מחלצים בע"מ: המתנדבים שעוזבים את העבודה והמשפחה כדי לסייע לישראלים

200 מתנדבים שמחולקים לשלוש יחידות משטרתיות טיפלו כבר ב-220 אירועי חירום מתחילת השנה. בנחלים, בוואדיות ובהרים - אלה האנשים שיבואו לחלץ את המטיילים שנקלעו לצרה. "היה לי חילוץ של זוג - היא עיוורת והוא רואה בעין אחת, בלילה גשום בנחל יגור. היה מסוק בגובה 60 מטר ובלגן לא קטן", מספר אחד המחלצים

220 אירועי חירום נרשמו מתחילת 2017 באזור הצפון, כלומר - יותר מאירוע ביום - ומי שמוזנקים לחיפושים או לטפל בפצועים הם מתנדבים. 200 אנשים שמחולקים לשלוש יחידות משטרתיות.

 

המחיר המשפחתי הוא יותר מתורנות כלים. החילוצים מתרחשים כשאנשים מטיילים - כלומר בסופי שבוע, בחופשים, ברגעים שרובנו אוהבים להיות עם המשפחה. בשביל הבלגן הזה - הם עוזבים הכול ומזנקים. "אני ביחידה מאז 1996. אני בחור דתי ושומר שבת", מספר בצחוק שלום שאול מיחידת חילוץ גליל-כרמל, "אז איך אטייל בשבת אם לא יהיה חילוץ?"

 

כתבות נוספות בחדשות 10 >>

"אני גזענית גאה": מסע בדרום ת"א בעקבות פסיקת ביהמ"ש העליון
היסטוריה: מדליית ארד ללינוי אשרם בקרב רב באליפות העולם בהתעמלות

כך נראים בתי הספר המשוכללים ביותר בישראל

 

במהלך תרגיל בנחל יגור לכל אחד התפקיד שלו - בזמן שלמטה בוואדי החובשים מתחילים לטפל, שאול כבר מכין את החבלים לחילוץ. בתוך מספר דקות הפצוע המדומה, כבר בדרכו למעלה - אלא שבמציאות - זה לא כל כך פשוט. בדרך כלל לוקח שעות ארוכות לאתר את הפצועים בנחלים ובוודאיות. לפעמים קשה להאמין שהסיפור אמיתי.

 

מספר שאול על אחד החילוצים הזכורים לו, מאותו מקום בדיוק: "23:30 גשם פראי, מקבלים הודעה 'יש חילוץ בנחל יגור'. היינו בטוחים שמישהו עובד על המשטרה ורוצה להטריד אותנו. סטודנט מביא את החברה שלו, עיוורת. הבחור שכב מתחת למפל של איזה 5 מטר בתוך שלולית מים, חטף מכה בראש. היא ישבה עוד למעלה ולמזלה הטוב היא לקחה את הפלאפון. אחרי זה התגלה שיש לו קטרקט בעין, כלומר זה זוג עם עין אחת, בחושך ללא פנסים. היה פה מסוק 60 מטר מעל הראש, אבנים, ענפים נקרעים, בלגן לא קטן".

 

תרגול בנחל יגור. יחידת חילוץ גליל-כרמל
 

תרגול בנחל יגור. יחידת חילוץ גליל-כרמל (חדשות 10)