תיעוד נדיר: חיילים איראנים נלחמים בדאע"ש בסוריה

בסרטון יוצא דופן שפורסם בלבנון, נראים חיילי משמרות המהפכה נלחמים בלוחמי הארגון הקיצוני במדינה המשוסעת. זאת, לאחר שטהראן איימה בימים האחרונים כי תנקום על הוצאתו להורג של חייל איראני בידי הארגון. ברפובליקה האסלאמית הכחישו את הפרסום

רשת אל-מיאדין הלבנונית פרסמה היום (רביעי) קטעי וידאו נדירים, שבהם נראים חיילים איראנים נלחמים באזור המדבר הסורי נגד דאע"ש. מדובר בתיעוד יוצא דופן, משום שעד כה איראן שלחה יועצים והדריכה מיליציות בלחימה נגד דאע"ש, אך כמעט ולא תועדו חיילים, עם מדים וסמל של משמרות המהפכה, בזירות הלחימה בארגון הטרור.

 

ייתכן והתיעוד מהווה הוכחה בשטח לאיומי טהראן בימים האחרונים, שהצהירה כי תנקום על הוצאתו להורג של החייל האיראני שנפל בשבי דאע"ש בדרום סוריה לפני כשבוע.

 

>> לכתבות נוספות בחדשות 10:

טראמפ: "קים קיבל החלטה חכמה לא לתקוף, אחרת הייתה קטסטרופה"
ישראל זינגר, ראש עיריית רמת גן, יועמד לדין בכפוף לשימוע
יאיר נתניהו על המהומות בווירג'יניה: "הניאו נאצים שייכים לעבר, בעוד השמאל הקיצוני מתחזק"

 

דובר משמרות המהפכה, גנרל רמדאן שריף, הכחיש את הדיווחים מלבנון: ״איננו מקיימים כרגע מתקפות צבאיות עצמאיות נרחבות נגד דאע"ש בסוריה. ננקום את דמו של החייל שדאע"ש שחט, אבל בזמן המתאים".


לאחרונה המתיחות בין איראן לדאע"ש עלתה מדרגה. לפני כחודשיים, המדינה האסלאמית הוציאה לפועל לראשונה פיגוע טרור באיראן, כשחמושים פתחו באש לעבר בניין הפרלמנט. בהתקפה נהרגו 18 בני אדם.