גורמי אכיפה על נאום נתניהו: "ניסיון להעביר מסר פסול - רגע לפני הכרעת היועמ"ש"

ביקורת נשמעת מצד בכירים במשטרה ובפרקליטות בעקבות דבריו של רה"מ בעצרת התמיכה של הליכוד, בה התייחס לחקירות נגדו כשוליות ומיותרות. "תיק המעונות אינו זוטות", אומרים הבכירים, "לא אהבנו את הטון המזלזל של נתניהו - לא יטילו עלינו מורא" • ב"שישי": למי באמת יועד נאומו של ראש הממשלה?

 

 

ביקורת נשמעת היום (חמישי) מצד בכירים במשטרה ובפרקליטות בעקבות נאומו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בעצרת התמיכה של מפלגת הליכוד אמש. דבריו של נתניהו, כך נטען, היו נסיון להעביר מסר פסול, סמוך לרגע הכרעתו של היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט.

 

על אף שראש הממשלה נמנע במכוון מלבקר באופן ישיר את המשטרה ואת מערכת המשפט, לגורמים הפריעה במיוחד כל התייחסותו של נתניהו לפרשת המעונות, בה היועמ"ש צפוי להכריע בזמן הקרוב. "תעזבו את כוס התה והחמגשיות - בושה!", אמר נתניהו לתומכיו, בהתייחסות שנתפסה בעיניו גורמי אכיפת החוק כמזלזלת. "פרשת המעונות אינה זוטות", הם טוענים.

 

>> נאום נתניהו - כתבות נוספות בחדשות 10:

סחף את ההמון כהרגלו - ונאלץ לספק תירוצים: הערב שנתניהו ירצה לשכוח

קרא מגן על נתניהו: "יש אלמנטים שלוקחים עד והופכים אותו לכלי"

נתניהו בעצרת התמיכה: "התקשורת והשמאל התגייסו לביצוע הפיכה שלטונית"

 

כזכור, שרה נתניהו חשודה בכך שהשיתה מאות אלפי שקלים על חשבון הציבור דרך מעון ראש הממשלה,  במקום לשלם על הוצאות מכיסה. היועמ"ש צפוי להכריע אם להעמידה לדין או לא.

 

ב"שישי": מאחורי הקלעים של כנס התמיכה ברה"מ

נאום נתניהו היה מלא ביקורת על התקשורת והשמאל, אלא שברור שדבריו לא היו מיועדים אליהם - אותם אין לו כל כוונה לשכנע. יחד עם זאת, אלפי האנשים שבאו מכל קצוות האנשים בשביל להראות תמיכה למנהיג "הליכוד" לא צריכים כל שכנוע, הם כבר משוכנעים. אז עבור למי בדיוק כוונו דבריו של ראש הממשלה?

 

ייתכן שמדובר במסר שיועד לשורות הפנימיות של הליכוד, לכל אותם שרים וחברי כנסת שאולי נמנעו עד אתמול מלתמוך באופן חד משמעי בנתניהו אך אמש לא הייתה להם ברירה. מסר שהמארגן שלו הוא יו"ר הקואליציה דוד ביטן והוא עוצמתי וחד משמעי: "תראו מה הופעה של בנימין נתניהו עושה לתומכי הליכוד".