"הייתה למחבל שנאה תהומית". זירת הפיגוע בחלמיש, ללא קרדיט

השבוע הקשה שעברה משפחת סלומון: מהפיגוע, דרך הלוויה ועד הברית

שבוע עבר מאז נכנס מחבל לביתה של משפחת סלומון בחלמיש ודקר למוות את סב המשפחה יוסף, ואת ילדיו חיה ואלעד. המשפחה התמודדה בימים האלו עם האובדן הנוראי, מסע הלוויה הקשה ועד לחגיגת ברית שדרשה מהם כוחות נפשיים עצומים. 19 פיגועים קטלניים נמנעו בשבועיים האחרונים

בדיוק שבוע חלף מאז נכנס מחבל לבית משפחת סלומון בחלמיש, ודקר למוות שלושה מבני המשפחה. במהלך השבוע החולף נעו הסלומונים בין ההתמודדות הבלתי נתפסת עם תוצאות הפיגוע לבין הנכד החדש שנולד זמן קצר לפני הפיגוע.

 

תחיה דיטסהיים, פרמדיקית של מגן דוד אדום המתגוררת בחלמיש, אמרה כי למרות שהיא נמצאת בארגון כבר כמה שנים היא לא ראתה דבר דומה לזירת הפיגוע בבית משפחת סלומון. "כשזה אצלך בבית, בערב שבת ויש לך אורחים, זה קשה. אני חושבת שהמחבל היה בטראנס, הייתה לו שנאה תהומית שנתנה לו כוח מטורף", סיפרה.


>> הפיגוע בחלמיש - כתבות נוספות:

"ביום אחד איבדתי אבא, והפכתי לאבא": ברית הנכד של משפחת סלומון

"איך מנחמים חמישה יתומים?": אלפים בהלוויית בני משפחת סלומון

מיכל, שבעלה נרצח בפיגוע: "הבנתי שמדובר במחבל - וברחתי עם הילדים"

 

מיכל, אלמנתו של אלעד ז"ל, אמרה כי המחבל הסתכל מהרחוב לעבר הבית לכיוון, שם ראה את דמויות המשפחה, לפני שביצע את הפיגוע. "הוא היה מכוון מטרה. הוא נכנס לסלון ומיד שעט ימינה, ועליתי עם הילדים למעלה", סיפרה על הרגעים הקשים. "שמעתי את צעקות הכאב והקריאות מלמטה, אבל ידעתי באותם רגעים שאני לא יכול לעזור - ובחרתי במשימה שלי לשמור על הילדים".

 

בסמוך לבית המשפחה נערכים שיפוצים שנמשכים גם אחרי הרצח האכזרי. אחד העובדים במקום הוא פועל פלסטיני המתגורר בכפר ממנו יצא המחבל, והוא אמר כי מרבית הפלסטינית רוצים שלום. "זה לא נמצא בדת. אני מדבר ככה גם כשאני יושב ברמאללה. אנחנו רוצים גם מדינה יהודית וגם פלסטינית, לא מותר לנו לחיות כמו בני אדם?", אמר.

 

"צריך עונש מוות למחבלים". מיכל סלומון
 

"צריך עונש מוות למחבלים". מיכל סלומון(חדשות 10)

אתמול חגגו בני המשפחה את הברית לארי יוסף, הנכד החדש שהצטרף למשפחה ברגע הכל כך קשה הזה. שלושה מבני משפחת סלומון כבר לא יהיו שם כדי לראות אותו גודל, אך אין כל ספק כי הם יגדלו אותו באהבה גדולה, על רקע השבר הגדול שנוצר בקרבם.

 

בתוך כך, גורמים במערכת הביטחון אמרו כי בשבועיים האחרונים, מאז החל המשבר בהר הבית, הצליח צה"ל למנוע 19 פיגועים שהיו עלולים להגיע בתוצאות שלהם להגיע לסדר הגודל של הפיגוע בחלמיש, כך שבעצם חייהם של רבים ניצלו. צה"ל גם מזהה עלייה של עשרות אחוזים בנכונות של פלסטינים רבים לבצע פיגועים, רבים מתוכם צעירים.

 

שמחה מהולה בעצב. הברית לארי יוסף, התוספת החדשה למשפחת סלומון
 

שמחה מהולה בעצב. הברית לארי יוסף, התוספת החדשה למשפחת סלומון(ללא קרדיט)