החשד העיקרי נגד שמרון - עבירות כלכליות שלא כחלק מפרשת הצוללות

במהלך חקירת פרקליט ראש הממשלה, עלה החשד כי הוא מעורב בעסקאות אחרות הקשורות למעורבים ב"תיק 3,000", בהם מיקי גנור, ושהוא ביצע עבירות כלכליות שונות. מקורבי נתניהו טוענים: הוא לא ידע על עסקת מכירת הצוללות מגרמניה למצרים

במהלך חקירתו של עו"ד דוד שמרון, פרקליטו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, במסגרת פרשת הצוללות, עלה החשד שהוא מעורב בביצוע עבירות כלכליות שונות כחלק מעסקאות בהן מעורבים חשודים אחרים בפרשה, בהם מיקי גנור.

 

שמרון אמנם נחקר גם במסגרת "תיק 3,000", אך הפרשה המרכזית בה הוא מעורב כרגע היא זו בה הוא נחשד בעבירות כלכליות, כך שחלקו בפרשת הצוללות הפך למשני.

 

>> כתבות נוספות בנושא:

גרסת "צ'ייני": חשבונותיי בקפריסין אינם קשורים לפרשת הצוללות

בין הצוללות לבזק: האם החשדות יגיע לבסוף לנתניהו?

נתניהו לשרים ולח"כים מהליכוד: "מתנהל מסע תקשורתי שנועד להפיל את ממשלתי"

 

בתוך כך, כשלושה חודשים אחרי הפרסום בחדשות 10 לפיו נתניהו אישר לגרמנים למכור צוללות למצרים, הכחישו הערב (חמישי) מקורביו שהוא בכלל ידע על העסקה. עם זאת, ראש הממשלה היה מעורב פעמיים במתן אישור לגרמניה: פעם אחת לפני 2011, אז הוא ושר הביטחון דאז, אהוד ברק, התדיינו אצל הקנצלרית אנגלה מרקל והסכימו למכירה, למרות התנגדות פומבית של ישראל ושל הדרע המקצועי.

 

הפעם השנייה הייתה ב-2013, כששר הביטחון באותה תקופה, משה יעלון, וראש האגף המדיני עמוס גלעד אמרו כי התזמון לא מתאים בגלל עלייתו של מורסי לשלטון. השניים ביקשו מנתניהו לחשוב על העסקה פעם נוספת, אך התנגדותם נדחתה.

 

מוקדם יותר היום כינס נתניהו מעין פורום של כמה מנאמניו, כאלה המזוהים בכך שיגנו עליו בתקשורת, ואלה צוידו בדף מסרים לפיו מתנהל נגדו מסע תקשורתי להדחתו. בנוסף, בליכוד מבצעים לחץ כבד על חברי כנסת כדי לתמוך בראש הממשלה, ולמרות שבמערכת הפוליטית לא צפויות השלכות מידיות לפרשות השונות בהן הוא מעורב, נתניהו חרד מההשלכות הציבוריות של גל הפרסומים האחרון, שבגללן הוא ככל הנראה דחה ביממה את צאתו לביקור מדיני בצרפת.

 

ידע על העסקה? ראש הממשלה בנימין נתניהו (ארכיון)
 

ידע על העסקה? ראש הממשלה בנימין נתניהו (ארכיון)(רויטרס)