רשלנות רפואית? תביעה נגד קופת החולים: לא דיווחה למטופלת על גידול סרטני

במשך שנתיים וחצי שכבה בקופת חולים בצפון תוצאת בדיקה שקבעה שאישה חולה בסרטן. היא המשיכה בחייה בלי לדעת כלל שבגופה מקננת המחלה. רק כשהגיעה לבדיקה נוספת, גילתה את הבשורות הקשות. עכשיו היא תובעת את קופת החולים

לפני שבע שנים הגיעה תושבת חצור הגלילית, בת 40, לקופת החולים לפרוצדורה רפואית שכיחה על מנת להסיר נקודת חן. לאחריה נשלחה הבדיקה למעבדה לוודא כי אין שום גידול סרטני. "אף אחד לא הודיע לי על ביופסיה, או תוצאות בדיקות שאמורות להגיע אלי", אמרה א'.

 

א' לא שמעה דבר מהרופאה והמשיכה בחייה כרגיל, אלא ששנתיים וחצי לאחר מכן ניגשה שוב לאותו סניף של קופת החולים לבצע בדיקות דם. להפתעתה היא נקראה בדחיפות לחדר האחיות, שם קיבלה מעטפה שבישרה לה: "את חולה בסרטן".

 

>> כתבות נוספות בחדשות 10:

פרשת "בזק": הבכיר שנחקר - מנכ"ל משרד התקשורת שלמה פילבר

"יש לי עו"ד שמטפל בזה": נהג משאית נעצר כשלחובתו 131 הרשעות תעבורה

דוח חריף של מבקר המדינה: נתניהו לא דיווח על קשריו עם אלוביץ'

 

"היא אמרה לי שאני חולת סרטן מלנומה ושהבדיקה הייתה מתחת לארון של הציוד, אז זה לא הגיע אליי. הייתי בשוק, לא האמנתי שאני חולת סרטן כבר שנתיים וחצי ללא טיפול, בלי שאף אחד יגיד לי - למרות שעשיתי בדיקה", סיפרה א'.

 

המסמך הזה, שנשלח מיד לאחר בדיקת נקודת החן, ובו הממצאים המראים כי א' חולה בסרטן פשוט "נפל בין הכיסאות" ולא הגיע לידיה. גם אף אחד מהרופאים לא תייק אותו וטרח לעדכן אותה. "איך דבר כזה קורה היום? מדובר בחיי אדם", שאלה א'.

 

א' התאשפזה בבית החולים בלינסון, שם עברה סדרת ניתוחים, אלא שהגידול כבר התפשט באופן אגרסיבי. סיכוי ההחלמה של א' קלושים והיא נמצאת בסכנת חיים ממשית. כעת היא מגישה תביעה בסך מיליון שקלים נגד קופת החולים בטענה שטעות אחת שלהם הרסה את חייה. "אם הטיפול היה נעשה בזמן, פשוט הייתי מצליחה לטפל בזה ולסגור את הסיפור", טענה.