המועמד לראש ה-FBI: "לא התבקשתי להצהיר נאמנות לטראמפ"

במהלך דיון בסנאט לאישור מינויו לתפקיד, אמר כריסטופר ריי כי אם הנשיא האמריקני יבקש ממנו הצהרת נאמנות – הוא ינסה לשכנעו לחזור בו מדבריו, ואולי גם יתפטר. בהתייחסות לדבריו של טראמפ, אמר ריי כי חקירת המעורבות הרוסית בבחירות בארה"ב היא "לא ציד מכשפות"

בווידאו - "ממשל טראמפ הכפיש אותי בשקרים": ראש ה-FBI המודח העיד בסנאט >>

 

כריסטופר ריי, המועמד החדש לראש ה-FBI, אמר הערב (רביעי) במהלך שימוע שנערך לו בסנאט כי חקירת המעורבות הרוסית בבחירות לנשיאות ארצות הברית היא "לא ציד מכשפות".

 

במהלך השימוע, המהווה דיון לאישור תפקידו על ידי הסנאט, נשאל ריי לגבי פגישתו של דונלד טראמפ ג'וניור, בנו של הנשיא האמריקני, עם עורכת הדין הרוסייה המקורבת לקרמלין, וענה כי זאת הפעם הראשונה בה הוא שמע את ההתכתבות בין הצדדים. עוד הוא הוסיף כי במקרה היפותטי עתידי, הוא היה ממליץ לכל אדם לקבל ייעוץ משפטי לפני מפגש כזה. "כל איום או מידע שמקבלים ממדינה זרה הוא משהו שנרצה לדעת עליו", אמר.


>> כתבות נוספות בנושא:

דיווח: בנו של נשיא ארה"ב ידע שהרוסים ניסו לעזור לו בקמפיין הבחירות

בנו של טראמפ חשף את המיילים: "רוסיה רוצה לסייע לאביך"

טראמפ: "פוטין הכחיש מעורבות בבחירות, זה הזמן לעבוד יחד עם רוסיה"

 

"הסוכנות תעבוד אך ורק לפי עובדות, החוק והמאבק חסר הפשרות אחר הצדק", אמר. הוא הוסיף כי כל ניסיון להתערב עם חקירתו של התובע המיוחד רוברט מולר היא "לא מתקבלת על הדעת", וכי הוא ידווח על כך לסנאט אם ייתקל בהתערבות שכזו. ריי גם אמר כי הוא יעניק למולר כל סיוע וגיבוי שיידרש, זאת לאחר שהנשיא דונלד טראמפ צייץ שזהו "ציד המכשפות הגדול בהיסטוריה".

 

ריי אמר גם כי טראמפ לא ביקש ממנו נאמנות כפי שקיבל מג'יימס קומי, ראש ה-FBI הקודם, ושאם יקבל בקשה שכזו אז הוא ינסה לשכנע את הנשיא לחזור בו - ואם לא יוכל לעשות זאת, יתפטר מתפקידו. כשנשאל האם רוסיה מהווה יריבה לארצות הברית, ענה ריי כי במובן מסוים הן יריבות, ושאין לו סיבה לפקפק כי הרוסים פרצו למחשבי המפלגה הדמוקרטית.

 

המועמד לראשות הבולשת הפדרלית דיבר גם על מסיבת העיתונאים שקיים קומי מספר ימים לפני הבחירות בארצות הברית לגבי המועמדת הדמוקרטית הילרי קלינטון, ואמר כי הוא "לא יכול לדמיין סיטואציה בה הוא היה עורך מסיבת עיתונאים על אדם ללא האשמות נגדו".

 

יחוייב להעיד בשבועה? הנשיא טראמפ (ארכיון)
 

יחוייב להעיד בשבועה? הנשיא טראמפ (ארכיון)(רויטורס)