נסגר ההליך המשמעתי נגד הפרקליט שהיה אחראי לחקירות נתניהו

לאחר שהוחלט על סגירת ההליך הפלילי, כעת הודיע היועמ"ש על גניזת החקירה המשמעתית נגד אורי קורב בגין עבירות מין. הסיבה לסגירת החקירה היא סירובה של הפרקליטה להתלונן הן במישור הפלילי והן במישור המשמעתי. עורכת דינו: "קורב ידע כל העת שיימצא כי לא נפל כל רבב בהתנהלותו"

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט הודיע היום (שלישי) על סגירת ההליך המשמעתי נגד הפרקליט אורי קורב. הסיבה לסגירה היא סירובה של הפרקליטה שאותה נטען כי הטריד מינית להתלונן נגד קורב.

 

לפני כחודשיים הוחלט לסגור את ההליך הפלילי נגד הפרקליט הבכיר בפרקליטות ירושלים, שהיה אחראי בעבר על חקירות ראש הממשלה בנימין נתניהו, ולהעביר את הטיפול למישור המשמעתי. המידע על אפשרות של עבירת מין שביצע קורב הגיע ליועמ"ש בחודש יוני 2016.

 

"לאחר בחינת ממצאי החקירה וחוות הדעת שהונחו, ובפרט נוכח התרשמותם הישירה של חוקרי המשטרה וראש אגף חקירות המשמעת בנציבות שירות המדינה, הגיע היועמ"ש לכלל מסקנה כי יש לגנוז את תיק החקירה המשמעתית", נכתב בהודעה מלשכת היועמ"ש.

 

תגובת עורכות הדין ארנה לין ותמר וינטר, באות כוחו של קורב: "עו"ד קורב ידע כל העת שיימצא כי לא נפל כל רבב בהתנהלותו ואף לא פגם משמעתי. ואכן לפני כחודשיים נקבע שלא נמצא כל בסיס לפתיחה בחקירה פלילית והיום נמסרה הודעת גניזה ביחס לתיק המשמעתי והוא מברך על כך".

 

"הגם שעו״ד קורב היה בטוח בחפותו מרגע שנודע לו על קיומה של בדיקה בעניינו, הוא יצא לחופשה מיוזמתו במטרה לאפשר בדיקה נקייה. עו״ד קורב שיתף פעולה והשיב לכל שאלה שנשאל, תוך המנעות מהתייחסות לשמועות ורכילויות חסרות בסיס שפגעו בו ובבני משפחתו".

 

"ב-20 שנות שירותו בפרקליטות המדינה עו״ד קורב נהג כלפי כל אדם- גבר כאשה, באופן מכבד וראוי. עו״ד קורב מודה לחבריו הרבים מהפרקליטות ובכלל שתמכו בו לכל אורך הדרך".