שחרור אולמרט - בפרקליטות זועמים על שי ניצן: "תקע לנו סכין בגב"

פרסום ראשון • מאחורי הקלעים של ההחלטה המפתיעה שלא להגיש ערעור על שחרור ראש הממשלה לשעבר: גורמים בכירים זעמו על פרקליט המדינה, שלטענתם נבהל מהלחץ התקשורתי והציבורי. בסביבתו טוענים: "הוא הבין שבנסיבות האלו הוא צריך לוותר"

שחרור אולמרט: גורמים בכירים בפרקליטות המדינה הביעו זעם חריף כנגד פרקליט המדינה שי ניצן, בגין ההחלטה שלא להגיש ערעור על ההחלטה לקצר את עונשו של ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט - כך פורסם הערב (שישי) לראשונה בחדשות 10. לטענתם, ניצן נבהל מהלחץ הציבורי והתקשורתי, שם קראו לוועדת השחרורים של שב"ס לשחרר את אולמרט.

 

הגורמים טענו בפני חדשות 10 כי בטרם ההחלטה, שהתקבלה ביום חמישי האחרון, התנהלה ישיבה בפרקליטות ושם אמר להם ניתן כי "מסתמן שילכו לערעור", כפי שהייתה עמדתם כל העת. לבסוף הוחלט כאמור שלא לערער, מה שהוביל למילים קשות כלפי ניצן. "הוא תקע לנו סכין בגב", טענו אותם גורמים.


>> שחרור אולמרט - כתבות נוספות:

ועדת השחרורים הכריעה: אולמרט ישוחרר מבית הכלא

"הפשיטה ב'ידיעות ספרים' מזעזעת את אמות הסיפים"

הפוליטיקאים מברכים: "כל אחד אחר כבר היה משוחרר"


בסביבתו של ניצן טענו כי זה לא קשור, וכי "הוא הבין שבנסיבות העניין הוא צריך לוותר", בלשונם. זאת, למרות שבפרקליטות טענו כל העת כי החלטת ועדת השחרורים בשירות בתי הסוהר הייתה רצופה בשגיאות, עובדתיות ומשפטיות.

 

במהלך הדיון בפרקליטות ביום חמישי, שהסתיים בשעות הערב עם ההחלטה שלא לערער, נאמר כי "אמנם בוצעו טעויות במסגרת ההחלטה, אך מבחינה ציבורית זו תהיה טעות לערער". עוד הוסיפו בדיון: "ערעור במקרה כזה היה נתפס כרדיפה אישית".

 

אולמרט ישוחרר ביום ראשון מוקדם בבוקר לאור ההחלטה, ואי הגשת הערעור. שחרורו יכלול תנאים מגבילים, בהם טיפול שיקומי, התנדבות בעמותות, התייצבות במשטרה פעם בשבועיים וכן איסור יצירה מהארץ. התנאים המגבילים יהיו בתוקף עד אמצע 2018, תאריך שחרורו המקורי של אולמרט.