תיעוד פיצוץ מסגד א-נורי, לפני שבוע במוסול, טוויטר

"דאע"ש הובס": צבא עיראק השתלט על המסגד ממנו הוכרזה החליפות האסלאמית

העיראקים מסרו כי הצבא השתלט על האזור בו נמצאות הריסות מסגד א-נורי ההסטורי שבמוסול, בו הכריז מנהיג דאע"ש על הקמת הארגון אל ב-2014 • הטלוויזיה הממלכתית בעיראק חגגה - "המדינה האסלאמית נפלה"

בווידאו: תיעוד פיצוץ וקריסת המסגד ההסטורי במוסול


המאבק בדאע"ש. צבא עיראק הודיע היום (חמישי) כי השתלט על האזור בו נמצאות הריסות מסגד א-נורי ההיסטורי שבמוסול, ממנו הכריז מנהיג דאע"ש אבו בכר אל בגדאדי על הקמת החליפות האסלאמית לפני שלוש שנים.

 

לפני שבוע פוצצו לוחמי "המדינה האסלאמית" את המסגד, שנבנה במאה ה-12 ומהווה אתר חשוב עבור מוסלמים רבים, וגרמו לקריסתו. מאז ממשיך הצבא העיראקי לסגור על אנשי הארגון בעיר הגדולה האחרונה שנותרה עד כה בחזקת דאע"ש וכובש בחזרה שטחים.

 

>> כתבות נוספות בחדשות 10:

הותר לפרסום: עד המדינה לשעבר שחוסל באשקלון - טל קורקוס

רשימת הקריטריונים החדשה לכניסת מוסלמים ופליטים לארה"ב

שוב מבוכה בוותיקן: בכיר בכנסייה הקתולית מואשם בעבירות מין

 

כאמור, ב-2014 הכריז אל בגדאדי על הקמת החליפות האסלאמית בשטחי עיראק והלבנט ממסגד זה, לאחר שהארגון השתלט לראשונה על מוסול. ראש ממשלת עיראק חיידר אל-עבאדי אמר אז כי "הפצצת המסגד במוסול מעידה על כניעת דאע"ש".

 

מפקד המשטרה: "דאע"ש הובס צבאית"

בתוך כך, בכלי תקשורת בעיראק מדווחים היום כי כוחות צבא המקומי מתקדמים וסוגרים על דאע"ש בתוך חלקי העיר מוסול, כאשר בשלב זה רוב חלקי העיר העתיקה שוחררו למעט כיסי התנגדות של מחבלי "המדינה האסלאמית" במספר מוקדים.

 

לפי הדיווחים ממוסול, אזרחים תושבי העיר משתתפים ולוקחים חלק בלחימה בדאע"ש יחד עם הכוחות העיראקיים. "דאע"ש הובס צבאית. כעת יש לטפל בכיסי התנגדות במחבלים מתאבדים ושחרורה המלא של העיר", טען הבוקר מפקד המשטרה בעיר. בעקבות כך, בטלוויזיה הממלכתית בעיראק כבר חגגו היום עם הכותרת - "המדינה האסלאמית נפלה".