"בזק" שילמה לאלוביץ' עוד 200 מיליון שקלים על הטבות מס עתידיות

בחוזה בין החברה ל"יס", המתכננות להתמזג, נקבע שטייקון התקשורת יקבל את הסכום כבונוס על הפחתות צפויות במיסים ש"בזק" תשלם כשתשלים את המיזוג, גם אם העסקה לא תצא בסופו של דבר לפועל. מנכ"לית החברה נחקרה במשטרה בחשד למעורבותה בפרשה

שאול אלוביץ', יו"ר דירקטוריון "בזק" ובעל השליטה שלה, יקבל ממנה מאות מיליוני שקלים נוספים כבונוס על הטבות מס שהיא עשויה לקבל בעקבות המיזוג עם "יס", גם אם העסקה לא תתקיים.

לאחר הסערה המתמקדת ב-170 מיליון השקלים ששלשל אלוביץ' לכיסו, נחשף הערב (חמישי) כי יש סכום גדול אף יותר שבעלי המניות, הציבור הרחב, הפסידו לטובת כיסו של הטייקון, אותו הוא קיבל מ"בזק" כבונוס על הפחתות צפויות במיסים שהחברה תשלם כשזו תשלים את המיזוג עם "יס".

>> כתבות נוספות בנושא:

מנכ"לית בזק: "ידענו משברים והצלחנו לצאת מהם, כך יהיה גם עתה"

חקירת בזק - אלוביץ' חשוד במרמה, ביהמ"ש הרחיק אותו ממשרדי החברה

גורם המעורה בחקירה: "אם התשלום מופרז, אפשר לבטל בדיעבד את עסקת yes"

בחוזה בין הצדדים נקבע שאלוביץ' יקבל את הסכום, העומד על 200 מיליון שקלים, אם הקלת המס שתצמח בזכות העסקה תצטבר ל-5.4 מיליארד שקלים. באחד מסעיפי החוזה נכתב כי הבונוס לא תלוי בביצוע המיזוג בפועל או בכך שהחברה תצליח לנצל את הטבות המס, כך שבעל השליטה של "בזק" יקבל את הכסף גם אם שתי החברות לא יתאחדו. משרד התקשורת טרם אישר את המיזוג ולא ברור אם זה בכלל יאושר, כך ש"בזק" עדיין לא יכלה לקבל הטבות במיסים, למרות הכסף אותו העבירה לטייקון.

בתוך כך, גם מנכ"לית החברה, סטלה הנדלר, הצטרפה היום לשורת הנחקרים בפרשה. נראה כי אם לאלוביץ' יש אינטרס הגיוני להעלות ולנפח את הסכומים של "יס", הוא יקבל על כך מניות נוספות. לא ברור מדוע הנדלר שיתפה בכך פעולה, שכן כחלק מתפקידה היא צריכה לדאוג שהחברה תשלם כמה שפחות מכספי הציבור לחברות הפרטים של אלוביץ', אך אם היא שיתפה איתו פעולה בעסקאות האלה, בניגוד לנהלים, ייתכן וזו הסיבה שבגללה היא נחקרת ונחשדת.

הופסק המסחר במניות בזק. אלוביץ'
 

הופסק המסחר במניות בזק. אלוביץ'(אייל טואג)