"נאבקה במחבל": רס"ר הדס מלכא היא ההרוגה בפיגוע המשולב בשער שכם

מלכא, בת 22 מגבעת עזר, התגייסה לפני כשנה ושלושה חודשים לשירות קבע במסגרתו שימשה כמפקדת. "היא נאבקה במשך מספר שניות עם המחבל שדקר אותה מספר פעמים תוך שהיא מנסה לשלוף את נשקה", סיפרו במג"ב. הדס הותירה אחריה הורים, 2 אחים ו-3 אחיות

  • פורסם ב:
  • 17/06/2017 01:04
  • |
  • עודכן ב:
  • 17/06/2017 05:26
  • |
  • כתבים:
  • יוסי אלי

הותר לפרסום: רס"ר הדס מלכא היא ההרוגה בפיגוע המשולב שארע אמש (שישי) בשער שכם בירושלים.

 

מהמשטרה נמסר ש"משמר הגבול מודיעים בצער רב על פטירתה של רס"ר הדס מלכא, לוחמת משמר הגבול אשר נרצחה בפיגוע שאירע אמש בשער שכם בירושלים". במג"ב סיפרו כי ברגעיה האחרונים "הדס נאבקה במשך מספר שניות עם המחבל שדקר אותה מספר פעמים, תוך שהיא מנסה לשלוף את נשקה".


>> לכתבות נוספות בחדשות 10

מו"מ שנכשל: לבני סירבה לקבל את תיק החוץ

הפנטגון: "אין אימות למותו של מנהיג דאע"ש בסוריה"

עסקת ענק: אמזון רכשה את הול פודס מרקט תמורת 14 מיליארד דולר

 

מלכא, בת 22 מגבעת עזר, שירתה במשמר הגבול במהלך שירותה הסדיר כאשר לפני כשנה ושלושה חודשים היא התגייסה לשירות קבע, במסגרתו שימשה כמפקדת. היא הותירה אחריה הורים, שני אחים ושלוש אחיות.

 

מלכא נרצחה במקום שבו נרצחה בשלושה בפברואר לוחמת משמר הגבול הדר כהן, שנורתה בפיגוע משולב. "כולנו משמר הגבול. לזכרה של הגיבורה הדר כהן", כתבה לאחר מכן מלכה בעמוד הפייסבוק שלה, "מצדיעים לך".

 

חולייה של שלושה מחבלים ביצעה את הפיגוע המשולב ברחוב סולטאן סולימאן שבאזור שער שכם. המחבלים נורו למוות. בזירה אחת בוצע ירי לעבר כוח משטרה ומג"ב וניסיון דקירה. בזירה שנייה נדקרה מלכא. חובשים ופרמדיקים של מגן דוד אדום הגיעו לזירה ופינו אותה לבית החולים הדסה הר הצופים כשהיא במצב אנוש, שם נאלצו לקבוע את מותה.

 

שוטר נוסף נפצע גם הוא מרסיס והוא פונה לבית החולים הדסה עין כרם ביחד עם פצועה נוספת שמוגדרת כנפגעת חרדה. שלושת המחבלים נורו למוות. צעיר נוסף, בן 22 ממזרח ירושלים, פונה על ידי מד"א לבית החולים שערי צדק ביחד עם גבר כבן 40. השניים סובלים מפצעי ירי ומצבם בינוני. על פי הערכות, בנשק של אחד המחבלים היה מעצור, דבר שמנע ככל הנראה פיגוע חמור יותר.

 

המחבלים זוהו כבראא אברהים מחמד צאלח ועדאל חסן אחמד ענכוש, בני 19 ו-18 מדיר אבו משעל, ואסאמה אחמד מצטפא עטא, בן 18. כוחות צה"ל כיתרו את מרחב דיר אבו משעל. מעבר יתאפשר במקרים הומניטריים בלבד. מבני החמולות להם משתייכים המחבלים תישלל הזכות להיכנס לישראל.

 

בתוך כך, רה״מ בנימין נתניהו קיים אמש הערכת מצב טלפונית בעקבות הפיגועים בירושלים. בשיחה לקחו חלק שר הביטחון ליברמן, שר הבט"פ ארדן, הרמטכ"ל, המפכ"ל, ראש השב"כ, ראש אמ"ן ומתאם פעולות הממשלה בשטחים. בדיון הוחלט להפסיק ביקורי פלסטינים בישראל לרגל חג הרמדאן, כאשר כניסת מתפללים להר הבית תימשך כרגיל.

 

חיילי פלוגת איתן של מג
 

חיילי פלוגת איתן של מג"ב, עם הדס מלכה שנרצחה בפיגוע בשער שכם בירושלים(פייסבוק)